Totalne załamanie pogody w Polsce. Olbrzymi grad, burze i nie tylko!

i

Autor: AndreasFotografie/cc0/Pixabay.com Brzmi to nieprawdopodobnie, biorąc pod uwagę, co dzieje się za oknem, ale pogoda w Polsce w ciągu najbliższych godzin może upłynąć pod znakiem burz z gradem i innych groźnych zjawisk atmosferycznych

Drastyczna zmiana pogody

Totalne załamanie pogody w Polsce. Olbrzymi grad, burze i nie tylko!

2022-08-19 9:54

Brzmi to nieprawdopodobnie, biorąc pod uwagę, co dzieje się za oknem, ale pogoda w Polsce w ciągu najbliższych godzin może upłynąć pod znakiem burz z gradem i innych groźnych zjawisk atmosferycznych. W weekend, 20-21 sierpnia, aura zmieni się w radykalny sposób, bo gorące zwrotnikowe powietrze zderzy się z masą polarnomorską, przynosząc prawdziwe nawałnice.

Totalne załamanie pogody w Polsce. Olbrzymi grad, burze i nie tylko!

Jak informuje TwojaPogoda.pl, pogodę w Polsce czeka załamanie, i to o charakterze totalnym, które rozpocznie się już w piątek, 19 sierpnia, i dopełni się w weekend. Jeszcze dziś zacznie przybywać chmur, które z biegiem dnia zajmą pas od zachodu, przez centrum, po południe kraju. Będzie obficie padać - do 30 mm deszczu - a lokalnie pojawią się burze, i to z gradem o średnicy do 3 cm, co może doprowadzić do zniszczeń upraw, samochodów bądź zabudowań. Tym zjawiskom atmosferycznym będą towarzyszyć podmuchy wiatru sięgające w porywach 90 km/h. Najbardziej gwałtowne będą burze przechodzące przez pas od Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy i Wielkopolskę, a kończąc na Śląsku, gdzie ilość opadów może osiągnąć 50 mm, średnica gradu może wynieść nawet 5 cm, a porywisty wiatr może dmuchać z prędkością przekraczającą 100 km/h. W sobotę, 20 sierpnia, front atmosferyczny z lokalnymi burzami będzie się przesuwał na wschód.

Czytaj też: Żar będzie lał się z nieba, a do tego burze, wichury do 85 km/h i jeszcze to! [Prognoza IMGW na 19.08.2022]

Jak informuje TwojaPogoda.pl, zanim dojdzie do całkowitego załamania pogody w Polsce, w całym kraju odczujemy bardzo wysokie temperatury, które w piątek, 19 sierpnia, mogą sięgnąć 32-34 stopni. Największych upałów powinni się spodziewać mieszkańcy Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Śląska i Małopolski, gdzie w cieniu termometry pokażą nawet 35 kresek. Uczucie ciepła będzie zwiększać duża wilgotność powietrza.

Czytaj też: Ekstremalnie gorący sierpień! Liczby nie pozostawiają wątpliwości

Startują Żagle 2022. Pierwsze żaglowce zacumowały w Szczecinie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?