Pogoda

i

Autor: Shutterstock Pogoda

Srogi mróz!

Temperatura spadła do -27 stopni! To złe miłego początki. Wkrótce totalna zmiana w pogodzie

2022-12-19 9:44

Pogodowe szaleństwo u progu nowego tygodnia w Polsce. Zapowiadana przez meteorologów odwilż niebawem dotrze do naszego kraju, ale zanim to nastąpi, mieszkańcy wschodnich rejonów naszego kraju muszą się zmierzyć z siarczystymi mrozami. W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 grudnia 2022 r.), na Lubelszczyźnie temperatura spadła do -26 stopni, a na Podhalu było jeszcze zimniej.

O gigantycznych mrozach, które w nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 grudnia 2022 r.) pojawiły się w Polsce dowiadujemy się z wpisu Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Minionej nocy, w Terespolu termometry pokazały -26 stopni Celsjusza. -23 stopni to z kolei temperatury z Zamościa i Kłodawy. Z kolei autorzy serwisu twojapogoda.pl podają, że w Czarnym Dunajcu na Podhalu zmierzono aż minus 27 stopni. Na szczęście to złe miłego początki, bo w tym tygodniu czeka nas zapowiadana od kilku dni odwilż.

Siarczyste mrozy, a potem temperatury w górę! Prognoza pogody

Jeszcze w tym tygodniu pojawią się warunki, typowe dla późnej jesieni. W ciągu dnia nie trzeba będzie walczyć z mrozami, a w wielu regionach trzeba się pogodzić z faktem, iż białe święta będą jedynie wspomnieniem.  Już prognozy na najbliższe godziny są zdecydowanie bardziej optymistyczne od tych z połowy grudnia.

- Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie i południu do 6°C na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, lokalnie na południu kraju w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy do 80 km/h, będą powodować zamiecie śnieżne - czytamy w prognozie IMGW na wtorek, 20 grudnia.

W okolicach Wigilii możemy liczyć nawet na 11 stopni na plusie. Takie wartości pojawią się na południowym zachodzie kraju. Opady śniegu będą możliwe jedynie na obszarach górskich, a w innych rejonach Polski trzeba się liczyć z deszczem i deszczem ze śniegiem. Aktualizacje w prognozach będziemy codziennie omawiać w serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Atak zimy w Małopolsce. Śnieg nie przestaje padać
Nasi Partnerzy polecają