Amerykanie już to wiedzą. Taka będzie pogoda na Wszystkich Świętych. 1 listopada idź na cmentarz z parasolem

i

Autor: Shutterstock

Zmokniemy na cmentarzach?

Taka będzie pogoda na Wszystkich Świętych. Synoptycy mają złe wieści o 1 listopada

2023-10-12 12:26

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? Pojawia się coraz więcej prognoz na 1 listopada 2023. Przewidywaną prognozę na Wszystkich Świętych przygotował również amerykański serwis AccuWeather. I choć prognoza długoterminowa ma to do siebie, że szybko może stracić na aktualności, warto sprawdzić pogodę w Polsce na 1 listopada, ponieważ o tej porze roku aura lubi zaskakiwać. W przeszłości zdarzało się bowiem, że we Wszystkich Świętych mieliśmy zarówno polską, złotą jesień, jak i przedsmak nadchodzącej zimy.

Jaka pogoda na Wszystkich Świętych? 1 listopada przygotujmy parasole

Jaka będzie pogoda 1 listopada w Polsce? Według wyliczeń serwisu AccuWeather w tym roku Wszystkich Świętych będzie czasem chłodnym i deszczowym. Podczas corocznych wizyt na cmentarzach Polakom przydadzą się parasole. Ciemne chmury będą niemal nad całą Polską, za wyjątkiem Warmii i Mazur. Zrobi się nie tylko mokro, ale i zimno. Przewidywana pogoda na 1 listopada mówi nawet o lokalnych przymrozkach. Przed wyjściem na cmentarz warto więc ciepło się ubrać.

Pogoda długoterminowa na 1 listopada. Jaka temperatura we Wszystkich Świętych?

Przewidywana pogoda na 1 listopada zakłada, że termometry we Wszystkich Świętych pokażą maksymalnie 8-11 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie naszego kraju, zaś najcieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu. W górach możliwe przymrozki. W Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada, podobne temperatury. Od 8 stopni w Zakopanem, do 10 stopni na Warmii i Mazurach oraz w Małopolsce. Najcieplej na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, nawet 12 stopni powyżej zera.

Taką pogodę na 1-go listopada w Polsce prognozuje amerykański serwis AccuWeather. Jeśli ta przewidywana prognoza się sprawdzi, czeka nas nieprzyjemny dzień, spędzony w deszczu i chłodzie przy okazji odwiedzania grobów bliskich nam osób. Warto jednak pamiętać, że pogoda długoterminowa sprawdza się z mniejszym prawdopodobieństwem. Na dokładniejsze wyliczenia dotyczące pogody we Wszystkich Świętych w Polsce należy poczekać do końcówki października.

Jaka będzie pogoda zimą? Więcej w artykule Nowa prognoza na zimę! Ekspert mówi, kiedy spadnie śnieg. Będzie go więcej niż w poprzednich latach

Źródło: AccuWeather / WP

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
J. SASIN: NIE BĘDZIE DRASTYCZNYCH PODWYŻEK CEN PRĄDU
Nasi Partnerzy polecają