pogoda załamanie pogody deszcz ulewa śnieg

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS pogoda załamanie pogody deszcz ulewa śnieg

Ta prognoza na weekend rozwścieczy Polaków! Ziąb, burze i mnóstwo deszczu

2022-05-06 11:15

Pogoda na weekend 6-8 maja 2022. Po relatywnie słonecznym tygodniu, przyszła jego deszczowa końcówka. A, jak się okazuje, nadciągający weekend (7-8 maja) nie przyniesie nagłego, wiosennego powrotu. W weekend deszcz przeplatany słońcem, burzą i wiatrem. Sprawdź aktualną prognozę.

Ostrzeżenia IMGW w wielu regionach obowiązują już w piątek, a w kolejnych zaczną obowiązywać od soboty. Synoptycy IMGW, prognozując pogodę na weekend (6-8 maja) ostrzegają mieszkańców wschodnich krańców Polski, centralnego pasa (z Warszawą włącznie), po całą, rozłożystą północ, gdzie w weekendową noc mogą powrócić nawet... przymrozki!

Zobacz też: Pogoda, maj 2022. Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję. Nieoczekiwana zmiana w pogodzie!

Chmury, deszcz i miejscowe burze będą skutkami niżu znad Oceanu Arktycznego. Jeszcze w piątek (06.05.22) rozpogodzenia możliwe na Pomorzu - tam zachmurzenie jest najmniejsze. Ale na próżno cieszyć się na zapas. Na wybrzeżu w piątek maksymalnie 13°, w większości kraju 19°, a na południowym wschodzie - do 21°. W nocy pochmurnie i z deszczem, a na południowym wschodzie burze (około 10 mm, na Podkarpaciu do 15 mm).

Pogoda na sobotę - 7 maja [prognoza pogody]

Będzie ciepło, ale deszczowo. Na dłuższy romans ze słońcem nie ma co liczyć, choć deszcz będzie raczej przelotny i słaby. Potencjalnie największe opady prognozowane są na południu (woj. małopolskie, podkarpackie), a na Pomorzu może grzmieć.

W najcieplejszym momencie dnia na termometrach do 19°-20° na południu (woj. dolnośląskie, opolskie, małopolskie), 14° na południowym wschodzie i ok. 17-18° na pozostałym terenie.

Zobacz też: Spójrz w górę! W majową noc przelecą nad naszymi głowami! Kiedy w maju obserwować Eta Akwarydy 2022?

Pogoda na niedzielę - 8 maja [prognoza pogody]

Drugi dzień weekendu bez większych zmian. Chmury z nami zostaną, przejaśnienia i odrobina słońca jedynie w okolicach południowego zachodu. Według domysłów portalu TwojaPogoda.pl, w niedzielę może zagrzmieć na wschodzie i południu Polski. Temperatura w całym kraju nieco opadnie, najcieplejsze dotąd południe i centrum odnotuje tylko 17-18°, reszta kraju raczej nie przekroczy progu 15°.

Co ważne, prognozy ostrzeżeń IMGW mówią o możliwych przymrozkach, które mają się pojawić nocą z niedzieli na poniedziałek: głównie na północy (pomorskie, zachodniopomorskie) ale i północnym wschodzie (podlaskie), czy południowym wschodzie (okolice Rzeszowa).

Polecamy: Kontrowersyjny wójt został odwołany. "Jest przykładem przykrego triumfu choroby"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany