Szykuje się totalny armagedon na polskich drogach! IMGW ostrzega: pogoda da nam w kość

i

Autor: Pexels/cc0/pixabay Pogoda w niedzielę, 4 grudnia 2022 da kierowcom w kość / zdjęcie ilustracyjne.

Ostrzeżenia IMGW

Szykuje się totalny armagedon na polskich drogach! IMGW ostrzega: pogoda da nam w kość

2022-12-04 8:43

Uwaga kierowcy! Pogoda w niedzielę, 4 grudnia sprawi, że podróże samochodem staną się prawdziwym koszmarem. Na północy Polski synoptycy prognozują marznące opady, a dodatkowo w województwie świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim spodziewane jest wystąpienie gęstych mgieł. Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Pogodowy koszmar kierowców. Ostrzeżenia IMGW

Szykuje się koszmar dla kierowców, zwłaszcza tych, którzy nie zdążyli jeszcze wymienić opon na zimowe. W niedzielę, 4 grudnia na większej części terytorium naszego kraju należy się spodziewać marznących opadów, które sprawią, że jezdnie będą bardzo śliskie. IMGW wydało ostrzeżenie przed tym zjawiskiem pogodowym dla pasa ciągnącego się od Szczecina po południowo-wschodnie powiaty województwa lubelskiego. Na szczęście z godziny na godzinę sytuacja powinna się poprawiać. Będzie temu sprzyjać ocieplenie, które nadciąga nad Polskę. Temperatury oscylujące wokół 5 stopni Celsjusza sprawią, że zalegająca na jezdniach "szklanka" będzie znikać. Niemniej w bardziej zacienionych miejscach nadal będzie ślisko, stąd podczas powrotów z weekendu warto zachować większą niż zwykle koncentrację za kierownicę.

Marznące opady to nie koniec. Na południu wystąpią gęste mgły

Dodatkowym czynnikiem utrudniającym prowadzenie samochodu są geste mgły. Wystąpią one jednak wyłącznie na terenie ograniczonym do województwa świętokrzyskiego, północy Małopolski oraz północnej części województwa podkarpackiego. Najbardziej zadowoleni mogą być kierowcy podróżujący przez południowo-zachodnią i centralną część Polski. Tam IMGW nie wprowadziło żadnych ostrzeżeń pogodowych.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Poruszająca historia pieska Jasia, który nie ma oczu