Szokujące prognozy pogody na kwiecień! Ostatni raz odnotowano coś takiego 30 lat temu

i

Autor: shutterstock Szokujące prognozy pogody na kwiecień! Ostatni raz odnotowano coś takiego 30 lat temu

Szokujące prognozy pogody na kwiecień! Ostatni raz odnotowano coś takiego 30 lat temu

2022-02-10 19:31

Synoptycy IMGW opublikowali właśnie zaskakujące prognozy pogody na najbliższe miesiące. Według ich przewidywań, kwiecień będzie cieplejszy niż w ostatnich 30 latach, za to w maju spadnie więcej deszczu. W najnowszych prognozach pogody synoptyków jest także mowa o marcu i czerwcu. Będziecie zaskoczeni!

Prognoza pogody na najbliższe miesiące. Kwiecień zaskoczy wszystkich

Dr Adam Jaczewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego informuje, że w marcu średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się w zakresie normy z ostatnich 30 lat. Cieplej jedynie będzie na północnym wschodzie. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy.

Zobacz także: Kiedy zacznie się wiosna 2022? Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej przepowiedni

W kwietniu będzie cieplej, niż bywało w latach 1991-2020. Zgodnie z prognozą długoterminową średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna być powyżej normy wieloletniej z tych lat. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Więcej deszczu można się spodziewać na południowym wschodzie. Tam możliwa suma opadów poniżej normy wieloletniej.

Maj 2022 pod znakiem deszczu. "Spadnie go więcej niż zwykle" [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Maj nie zaskoczy nas upałami. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w trzydziestoletniej średniej. Za to możemy spodziewać się więcej deszczu niż zwykle. Miesięczna suma opadów prognozowana jest powyżej normy wieloletniej.

Nie przegap: Wiosna zbliża się do Szczecina? Na Jasnych Błoniach zakwitły pierwsze krokusy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czerwcu 2022 podobnie, jak w maju średnia temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Mocniej popada na wschodzie, a w zachodniej części w normie, czyli jak średnio bywało w ostatnich 30 latach. Dr Adam Jaczewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego wyjaśnia, że w prognozowane temperatury i opady odnosi się do średniej miesięcznej z ostatnich trzydziestu lat. Podkreśla, że średnie temperatury wyliczane są na podstawie temperatur z całej doby. - Są to, zatem temperatury nocne, które są zazwyczaj niższe i dzienne, które są wyższe - wskazał.

Różnice temperatur obserwuje się także w zależności od regionu. I tak na przykład średnia temperatura dla Warszawy w marcu jest powyżej zera od 2,7 do 4 stopni Celsjusza, wysokość opadów – ok. 30 mm, ale już w Zakopanem opad jest większy od 40 do 70 mm, a temperatura od 0 do 1,7 st. C.

Zaznaczył, że choć według prognozy kwiecień ma być cieplejszy od normy (dla Warszawy norma jest od 8,6 st. C do 9,6 st. C), to jednak nie prognozuje się dokładnie, jaka będzie temperatura.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany