Śnieg i gołoledź. Termometry pokażą nawet 4 °C [Prognoza IMGW na 29.01.2023]

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Prognoza pogody IMGW dla Polski 29.01.2023 r.

Pogoda IMGW

Śnieg i gołoledź na drogach. Kierowcy muszą uważać [Prognoza IMGW na 29.01.2023]

2023-01-28 13:00

Pogoda na niedzielę (29 stycznia 2023 r.), przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje w Polsce brzydką aurę z opadami deszczu ze śniegiem. Uwaga, kierowcy! Eksperci ostrzegają też przed gołoledzią. Sprawdzamy, gdzie 29.01.2023 będzie najgorzej. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza IMGW 29.01.2023. Co eksperci mówią o pogodzie w Polsce?

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 stycznia) IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rozpogodzenia na południowym zachodzie Polski. Miejscami możliwe opady śniegu, na Pomorzu również deszczu ze śniegiem, a nad samym morzem deszczu. Ponadto Na Pomorzu i Warmii przejściowo możliwe słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Termometry pokażą od -7 °C na południu i na północnym wschodzie, około -5°C w centrum, do -2°C na zachodzie. Najcieplej nad samym morzem. Tam temperatura nieznacznie powyżej zera. Zimno w kotlinach karpackich, gdzie miejscami temperatura spadnie do -10°C, a największy mróz kotlinach sudeckich, lokalnie -13°C. - Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich - informuje IMGW.

W niedzielę (29 stycznia) dzień będzie pochmurny. Większe przejaśnienia na południowym wschodzie. Możliwy słaby śnieg, przechodzący w deszcz w północno-zachodniej połowie Polski. Przejściowo wystąpią opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C na południowym wschodzie, w centrum nieznacznie powyżej zera, do 3°C na północnym zachodzie. Najcieplej nad samym morzem, bo 4°C. Najchłodniej dolinach karpackich, bo lokalnie -5°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h - podaje IMGW.

ZOBACZ TAKŻE: Jasnowidz Jackowski już to wie! Właśnie takie będzie lato 2023 w Polsce?!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Politycy od Kuchni - Michał Kamiński o sprawach politycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany