Skwar i duchota zdominują weekend. Te prognozy ekspertów nie zostawiają złudzeń

i

Autor: Edyttka1388/cc0/Pixabay.com Wielu Polaków czekało na nadejście prawdziwego lata, ale prognoza pogoda na wekend, 25-26.06, nawet ich może przerazić

Skwar i duchota zdominują weekend. Te prognozy ekspertów nie zostawiają złudzeń

2022-06-24 10:49

Wielu Polaków czekało na nadejście prawdziwego lata, ale prognoza pogoda na najbliższe dni nawet ich może przerazić. Już w najbliższy weekend, 25-26.06, nasz kraj nawiedzi fala upałów, która utrzyma się w dodatku przez dłuższy czas, bo przynajmniej do początku lipca. W tym czasie będzie 30 i więcej stopni i dużo słońca. Taka pogoda będzie już w weekend.

Skwar i duchota zdominują weekend. Te prognozy ekspertów nie zostawiają złudzeń

Jak informuje IMGW, fala upałów, która dotrze do naszego kraju w weekend, 25-26.06, to zasługa wyżu z centrum nad północno-wschodnią Polską, Litwą i Łotwą i zwrotnikowego powietrza, które dociera do nas z południowego zachodu. Dzięki temu wysokie temperatury, choć jeszcze bez upału, odczujemy już w piątek, 24.06. Tylko w rejonie Półwyspu Helskiego można się spodziewać 23 stopni, natomiast na pozostałym obszarze Polski będzie od 25 (Suwałki i okolice) do 31 kresek (województwo zachodniopomorskie i lubuskie). W tym czasie będzie dużo słońca, a tylko lokalnie zachmurzenie może być umiarkowane. Jeszcze goręcej będzie za to w weekend, gdy już w kilku regionach Polski (głównie zachód i południe) będzie 30 i więcej stopni.

Czytaj też: Afrykańskie upały powróciły do Polski. Ekspertka IMGW mówi, kiedy skończy się pogodowa masakra

Jak informuje TwojaPogoda.pl, fali upałów w weekend będzie też jednak towarzyszyć lekkie pogorszenie pogody, bo nad polskim niebem w sobotę, 25.06, pojawią się też chmury. W północno-wschodniej Polsce i na krańcach zachodnich może spaść niewielki deszcz, któremu lokalnie będą towarzyszyć burze. Jeszcze większe zachmurzenie zapowiadane jest na niedzielę, 26.06, i może objąć swoim zasięgiem całą Polskę, choć burze z deszczem prognozowane są tylko na północy i południu Polski.

Czytaj też: Bezchmurnie i gorąco! Tutaj wrócą upały. Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 24.06.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Drogowcy biorą się za poszerzanie wylotówki na Mazury. Będą poważne utrudnienia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany