Silny mróz to nie wszystko. Zima ma kolejne niespodzianki. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: freshlimeprd/cc0/Pixabay.com Zima 2022 trwa w najlepsze, a IMGW ostrzega przed jej przykrymi konsekwencjami

IMGW ostrzega

Silny mróz to nie wszystko. Zima ma kolejne niespodzianki. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

2022-12-13 9:54

Zima 2022 trwa w najlepsze, a IMGW ostrzega przed jej przykrymi konsekwencjami. Od wtorku, 13 grudnia, do przelotnych opadów śniegu w całej Polsce dołączą siarczyste mrozy. Porywisty wiatr będzie ponadto powodował, że musimy się liczyć z wystąpieniem zawiei i zamieci śnieżnych, którą wystąpią jednak przede wszystkim lokalnie. Kiedy i gdzie będzie najgorzej?

IMGW ostrzega. Gdzie wystąpią śnieżyce?

Prognozy z ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia pojawiły się na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Już we wtorek, 13 grudnia, powinni na nie bacznie zwrócić uwagę mieszkańcy północnej i północno-wschodniej Polski. Mieszkańcy pasa od Pucka, przez Trójmiasto, po powiaty:

  • tczewski,
  • sztumski,
  • kwidzyński

mogą się spodziewać intensywnych opadów śniegu, które lokalnie mogą przechodzić w zawieje i zamiecie śnieżne. Jeszcze gorzej ma wyglądać pogody w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego - alert 2. stopnia ostrzega przed śnieżycami, które mogą wystąpić w środę, 14 grudnia, i potrwać do czwartku, 15 grudnia, do godzin porannych. W pozostałej części regionu i na Suwalszczyźnie, w tym samym czasie, mają się również pojawić zawieje i zamiecie, ale w tym przypadku ostrzeżenie nosi 1. stopień.

Południe Polski z dużymi mrozami

O ile północna część kraju będzie się jeszcze zmagać z opadami śniegu, o tyle południowa Polska znajdzie się w strefie dużych mrozów. Do środy, 14 grudnia, do godzin porannych, będą się z nimi zmagać mieszkańcy pasa od Lubania po Kłodzko i Ząbkowice na Dolnym Śląsku oraz: Śląska, Małopolski, Świętokrzyskiego i Podkarpacia. Ostrzeżenie IMGW dotyczące zjawiska nosi 1. stopień.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Liczysz na opady śniegu w święta?
Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany