Ściana deszczu w Polsce. To nie wszystko! Pogoda zniweczy plany

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ściana deszczu w Polsce. To nie wszystko! Pogoda zniweczy plany

Prognoza dla kraju

Ściana deszczu w Polsce. To nie wszystko! Pogoda zniweczy plany

2024-02-23 4:14

Pogoda ma kolejne, niezbyt przyjemne niespodzianki dla Polaków. Opady deszczu mogą popsuć wiele planów. Prognozy specjalistów potwierdzają - najbliższy weekend sprawi, że znów polubimy się z parasolami. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy IMGW omawiamy poniżej.

Eksperci nie mają wątpliwości - w Polsce utworzy się "deszczowa aleja". Takie określenie przewija się w czołowych polskich serwisach. Opady deszczu uderzą już w piątek (23 lutego 2024). Potwierdzają to synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najgorzej będzie w centrum, na wschodzie i południu. Wysoko w górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy i w rejonie podgórskich Karpat odnotujemy silniejszy wiatr - miejscami nawet do 75 km/h. Niestety, prognozy na weekend są jeszcze gorsze. Już w nocy z piątku na sobotę na Opolszczyźnie suma opadów lokalnie wyniesie nawet 20 mm. 

- Na północy możliwy nad ranem również deszcz ze śniegiem. Prognozowana suma opadów na północy i w centrum około 10 mm. Na północnym wschodzie silne zamglenia i miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m - alarmuje IMGW.

Ulewne deszcze i silne wichury. Niepokojąca prognoza pogody

Opady deszczu osłabną dopiero w sobotę (24 lutego 2024) w godzinach popołudniowych. Jeżeli macie plany na początek weekendu, to być może trzeba będzie je odłożyć.

- Miejscami pojawią się opady deszczu, na północy początkowo możliwy również deszcz ze śniegiem. Na północy kraju opady będą okresami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana suma opadów około 10 mm - przekazuje IMGW w prognozie na 24.02.2024. Na tym jednak nie koniec.

- Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, na obszarach podgórskich Karpat dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i południowy. Pod wieczór wiatr zacznie stopniowo słabnąć. Wysoko górach wiatr w porywach do 110 km/h i tam miejscami możliwe zawieje i zamiecie śnieżne - alarmują eksperci z Instytutu.

Prognozy na weekend będziemy aktualizować w naszym serwisie. Niebawem przekażemy również najnowsze doniesienia, dotyczące pierwszych dni marca. Tymczasem proponujemy naszym czytelnikom galerię ze zdjęciami zimy z prawdziwego zdarzenia.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany