Zima powróci ze śnieżycami i mrozem! Różnice w temperaturach do 15 stopni. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Zima powróci ze śnieżycami i mrozem! Różnice w temperaturach do 15 stopni. Wiemy, kiedy będzie najgorzej

Bezlitosna prognoza

Powrót zimy ze śnieżycami i mrozem! Ogromne różnice w temperaturach, nawet 15 stopni. Padła data

2024-02-23 8:42

Zima wraca do Polski! Z prognozy pogody na najbliższe dni wynika, że zima zamierza wrócić do kraju. Eksperci z IMGW zaktualizowali prognozy na końcówkę lutego. Deszcze ze śniegiem i niskie temperatury dadzą się we znaki mieszkańcom konkretnych regionów. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Jak już zdążyliście się zorientować, pogoda w lutym płata niemałe figle. Potwierdzają to analizy synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Zwróciliśmy szczególną uwagę na prognozę pięciodniową. Ciekawie wyglądają dni 26 i 27 lutego, czyli sama końcówka miesiąca. Na zachodzie kraju przydadzą się parasole, ale to dopiero początek nieprzyjemnych informacji. Wygląda na to, że zima pokaże groźne oblicze, a termometry w Polsce zwariują. 

Groźna pogoda w Europie. Galeria ze zdjęciami ze Skandynawii i Rosji. Pod nią dalszy ciąg materiału!

Prognoza IMGW: Zima wraca do Polski. Śnieg, mróz i niebezpieczna pogoda

Prognozy na ostatnie dni lutego nie są optymistyczne. Zdaniem IMGW zima jeszcze postraszy Polaków. Nawierzchnie mogą się zrobić śliskie, na co będą musieli zwrócić uwagę kierowcy i piesi. W analizie 26 i 27 lutego widać coś jeszcze - konkretne różnice w temperaturach.

- Na zachodzie wystąpią opady deszczu, na wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od -1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 6°C na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie, około 11°C w centrum, do 13°C w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty - podaje IMGW w prognozie pięciodniowej na dni 26-27 lutego.

Prognozy średnioterminowe mogą jeszcze ulec zmianie, ale dają nam ogólny zarys tego, co nas czeka w najbliższych godzinach. Codziennie doniesienia meteorologów będziemy przekazywać w naszym serwisie.

QUIZ o pogodzie. Pokaż, że meteorologia nie ma przed tobą tajemnic!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Świętokrzyskie. Śnieżyca w regionie, to pogodowy armagedon
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany