Powrót lata do Polski? Temperatury pójdą ostro w górę! Synoptycy IMGW podali datę

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Powrót lata do Polski? Temperatury pójdą ostro w górę! Synoptycy IMGW podali datę

Złota polska jesień

Powrót lata do Polski? Temperatury pójdą ostro w górę! Synoptycy IMGW podali datę

2022-10-11 6:17

Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zaktualizowali tygodniową synoptyczną prognozę pogody dla Polski. Jak wynika z najnowszych analiz, już niebawem temperatury pójdą konkretnie w górę i przekroczą 20 stopni. Czy można mówić o powrocie lata? Na pewno mamy do czynienia ze złotą polską jesienią. Szczegółowa prognoza poniżej.

Prognoza tygodniowa IMGW. Powrót lata do Polski?

Najnowsza prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na 41 tydzień 2022 roku wygląda dość optymistycznie. W środę (12.10.2022 r.) w naszym kraju rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Temperatury maksymalne w środku tygodnia osiągną w ciągu dnia 16-17 stopni Celsjusza. Dzień później na Dolnym Śląsku słupki rtęci pokażą nawet 19°C. To dopiero zapowiedź tego, co nas czeka w najbliższy weekend.

Złota polska jesień, a nawet powrót lata. Pogoda długoterminowa

- W piątek i sobotę ponownie znajdziemy się w zasięgu niżu znad Wysp Brytyjskich, co przyniesie więcej chmur i opady deszczu. W piątek opady deszczu są spodziewane na południowym zachodzie, ale w sobotę przelotny deszcz może wystąpić już w całym kraju - podaje IMGW w prognozie na bieżący tydzień. To są te gorsze wieści, ale na szczęście szybko przechodzimy do o wiele bardziej optymistycznych.

W niedzielę (16.10.2022 r.) chmury będą zakrywać niebo, ale z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, które bardzo pozytywnie wpłynie na temperatury.  - Prawie w całym kraju termometry pokażą powyżej 20°C; najcieplej będzie na południu, tam nawet 22°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni - wyjaśniają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kalendarzowa jesień trwa od 23 września, ale na szczęście w październiku nie brakuje letnich akcentów. - Nieliczne nocne i poranne przymrozki będą występować poza obszarami górskimi i podgórskimi na nizinach. Na ogół temperatura ma być powyżej normy wieloletniej - podają autorzy serwisu fanipogody.pl. Eksperci nie spodziewają się w tym miesiącu ataku zimy. Jeśli takowy się pojawi, to postaramy się z wyprzedzeniem poinformować o tym w naszym pogodowym dziale.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Jesień w Bieszczadach