Powódź na Pomorzu? IMGW ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody!

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Powódź na Pomorzu? IMGW ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody!

Powódź na Pomorzu? IMGW ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody!

2021-08-17 19:45

Powódź grozi mieszkańcom Pomorza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał niepokojące komunikaty! We wtorek (17 sieprnia) w alercie pierwszego stopnia dla północnej części województw pomorskiego oraz zachodniopomorskiego IMGW ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody w rzekach.

Powódź zaskoczy mieszkańców województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego? IMGW podkreśla, że na obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. - W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość osiągnięcia stanów wysokich - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wcześniej IMGW wydało również alert przed silnym wiatrem na Pomorzu, a także w województwach zachodniopomorskim, lubuskim oraz części Wielkopolski. Jak ostrzegają eksperci, prognozuje się tam wystąpienie porywów o prędkości między 40 a 50 km/h, a nawet do 75 km/h. Jest to alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali stosowanej przez IMGW.

Z prognoz pogody wynika ponadto, że po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Wystąpią też przelotne opady deszczu. Na Wybrzeżu spodziewane są burze, lokalnie z gradem. Mogą one wystąpić także na południowo-wschodnich krańcach kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz to do 25 mm na Wybrzeżu oraz do 20 mm na południowym-wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 21 stopni Celsjusza. Chłodniej ma być na Podhalu, około 15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, a na północnym-zachodzie okresami dość silny, w porywach do 80 km/h. Nad Bałtykiem oraz w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru osiągną prędkość do 90 km/h.

Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany