Ciemne chmury nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 18 sierpnia: Lato opuściło Polskę?! Zaskakujące prognozy / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 18 sierpnia: Lato opuściło Polskę?! Zaskakujące prognozy

2021-08-18 7:05

Pogoda na dziś (18.08.2021) dla Polski. Lato z prawdziwego zdarzenia? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak podaje IMGW, Północna i wschodnia część Europy, w tym również Polska, będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, w strefie towarzyszących mu frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Do Polski nadal będzie napływało dość chłodne powietrze polarne morskie. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl.

Pogoda na dziś, 18.08.2021: Lato opuściło Polskę?! Zaskakujące prognozy

Jaka będzie pogoda w środę, 18 sierpnia?

Pogoda na dziś (18.08.2021) dla Polski przynosi niezbyt dobre wieści dla tych, którzy kochają opalanie się na plaży. Połowa sierpnia kojarzy nam się zazwyczaj z upalnymi klimatami. Nic z tych rzeczy. W środę tylko w niektórych regionach będzie względnie ciepło. - Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie pod koniec dnia także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na wybrzeżu miejscami burze - prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - podaje IMGW.

Czytaj też: Prognoza pogody: Fatalne wieści. Do Polski napłynie polarna masa powietrza

Prognoza pogody. Temperatura 18.08.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 18 sierpnia?

Temperatura maksymalna od 19 st. C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 23 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce; chłodniej na Podhalu i nad morzem, około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem miejscami silny do 45 km/h, na wybrzeżu oraz w trakcie burz w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni; w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody 18-19 sierpnia. Noc ze środy na czwartek

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na wschodzie oraz południowym wschodzie. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami, głównie w pierwszej połowie nocy, wystąpią przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu opady utrzymają się przez całą noc, możliwe burze - prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C na wschodzie i południu, 12 st. C, 14 st. C w centrum, do 16 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty; na wybrzeżu oraz w trakcie burz umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni; w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany