Ponure oblicze zimy. Eksperci mówią o mgle i gołoledzi [Prognoza IMGW na 27.01.2023]

i

Autor: shutterstock Mgły i gołoledź mogą utrudnić kierowcom jazdę w piątek, 27 stycznia.

Pogoda IMGW

Ponure oblicze zimy. Eksperci mówią o mgle i gołoledzi [Prognoza IMGW na 27.01.2023]

2023-01-26 15:43

Pogoda na piątek (27 stycznia 2023 r.), przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje w Polsce brzydką aurę z opadami deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Uwaga, kierowcy! Eksperci ostrzegają też przed mgłą i gołoledzią. Sprawdzamy, gdzie 27.01.2023 będzie najgorzej. Szczegóły w dalszej części artykułu

Prognoza pogody IMGW 27.01.2023. W piątek mgła i gołoledź

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), "nad Europą dominował będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia, jedynie krańce północne oraz południe kontynentu znajdą się w zasięgu niżów oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych". Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na północy i w centrum kraju zaznaczy się wpływ mało aktywnego, chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Piątek (27 stycznia) w Polsce będzie dniem pochmurnym, z większymi przejaśnieniami na Pomorzu. Miejscami wystąpią opady śniegu, na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu możliwy deszcz. Uwaga, kierowcy! Rano miejscami utrzymywać się będą silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m, a na północy możliwe są jeszcze opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. W Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, na wybrzeżu około 3°C, w rejonach podgórskich około -3°C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni.

ZOBACZ TEŻ: Pogodowe szaleństwo w Europie. Wiosna w styczniu, ulewy i powodzie wyparły śnieg i mróz [Zdjęcia]

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Express Biedrzyckiej - Leszek MILLER
Nasi Partnerzy polecają