Podwójne uderzenie zimy! Śnieżyce i wichury storpedują Polskę? Potężny, głęboki cyklon

i

Autor: Sonyuser/cc0/Pixabay.com Zima wraca do Polski, i to z podwójną siłą. Najbliższy atak upłynie pod hasłem śnieżyc i wichur, bo do naszego kraju dotrze potężny cyklon z północy Europy

To już przesądzone

Podwójne uderzenie zimy! Śnieżyce i wichury storpedują Polskę? "Potężny, głęboki cyklon"

2023-01-26 12:25

Zima wraca do Polski, i to z podwójną siłą. Najbliższy atak upłynie pod hasłem śnieżyc i wichur, bo do naszego kraju dotrze potężny cyklon z północy Europy. Na razie znajdujemy się jeszcze pod wpływem "zgniłego wyżu", który sprawia, że aura w Polsce bardziej przypomina jesienną niż zimową. Jak długo to potrwa? Zima zbliża się do Polski wielkimi krokami.

Zima wraca do Polski. Kiedy można się spodziewać śnieżyc i wichur?

Wszystkie prognozy meteorologiczne wskazują, że już za kilka dni Polskę czeka ponowny atak zimy, i to ze śniegiem i wichurami. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, nasz kraj znajduje się pod obecnie pod wpływem tzw. zgniłego wyżu, który zapewnia aurę znaną rodem z jesieni. Do Polski dotrze jednak niedługo "potężny, głęboki cyklon" z północy Europy, który będzie skutkował radykalną zmianą. W zależności od prognozy zima zaatakuje nasz kraj ponowie w niedzielę, 29 stycznia, lub w nocy z niedzieli na poniedziałek, 30 stycznia. Co nas czeka? Z uwagi na duży spadek ciśnienia na północy Bałtyku, gdzie znajdzie się centrum ośrodka, możemy się spodziewać śnieżyc i wichur. Opady śniegu, a na północy Polski deszczu lub deszczu ze śniegiem, wystąpią w następujących regionach:

  • na Podlasiu,
  • w Centrum,
  • na Śląsku,
  • na Dolnym Śląsku

i będą się przesuwać w kierunku południowo-wschodnim, jednocześnie tracąc na sile. W tym czasie może spaść 10-20 cm śniegu, a jak informuje IMGW, wiatr osiągnie w niedzielę, 29 stycznia, w porywach do 60 km/h.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Akcja GOPR w Beskidzie Żywieckim. Szukali 60-latki, która... siedziała w domu!

Nie lubisz poranków? Są na to proste sposoby!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.