Śnieżyce

i

Autor: AP Do Polski dotrą niebawem śnieżyce i porywisty wiatr.

Najnowsza prognoza

Śnieżyce i porywisty wiatr powrócą! Padły daty

2023-01-25 9:39

Kilka dni temu śnieżna i mroźna zima przypomniała w Polsce o swoim istnieniu. Śnieżyce i porywisty wiatr niebawem znów powrócą. Kiedy może spodziewać się intensywnych opadów śniegu, zamieci śnieżnych i wichur? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Śnieg, wichury i drastyczny spadek ciśnienia. Prognoza dla Polski

Jak informuje portal twojapogoda.pl, "nad Polskę nadciągną śnieżyce, ulewy i porywisty wiatr". Do tej pory za pogodę w Polsce odpowiadał potężny wyż Beata, który słabnie. Jego miejsca zajmie niż znad Skandynawii, który przyniesie załamanie pogody, stabilnej w ostatnich dniach. Nastąpi też drastyczny spadek ciśnienia. Jeszcze niedawno na barometrach było 1040 hPa. Wkrótce będzie to raptem 960 hPa. To kiepskie wiadomości dla meteopatów, którzy mogą odczuwać "łamanie w kościach", a także ból głowy, rozkojarzenie, powolną reakcję na bodźce i senność. Najbliższe dni to także udręka dla seniorów, cierpiących na choroby układu krążenia. W najbliższym czasie mogą nasilić się objawy chorobowe i stany bólowe.

Przez kilka najbliższych dni nic się jeszcze nie zmieni. Dni będą pochmurne, z niewielkimi przejaśnieniami, ale też z bardzo słabymi opadami oraz słabym wiatrem. Wszystko zmieni się w nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 stycznia). Powrócą obfite opady deszczu i śniegu. Na początku przyszłego tygodnia spadnie 1-5 cm śniegu. Tylko miejscami, głównie na północnym wschodzie Polski, do 10 cm. Jeszcze więcej białego puchu spodziewamy się w górach. To dobra wiadomość dla tych, którzy w nadchodzących dniach mają spędzić ferie zimowe w tej części kraju.

Śnieżyce nie utrzymają się długo, ledwie kilka dni, ponieważ mróz będzie niewielki, a z czasem ma się ocieplić. Tego typu zjawiska, tj. krótkotrwałe powroty śnieżyc i mrozu mogą tej zimy zdarzyć się jeszcze kilkukrotnie.

W Polsce śnieg i mróz. Tymczasem w Europie 20 stopni na plusie i powodzie. Szczegóły w artykule Szaleństwo w Europie. Wiosna w styczniu, ulewy i powodzie wyparły śnieg i mróz [Zdjęcia]

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają