Ponad 20 stopni w Polsce! Lato przyjdzie jeszcze w marcu?! Najnowsza prognoza

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Ponad 20 stopni w Polsce! Lato przyjdzie jeszcze w marcu?! Najnowsza prognoza

Ponad 20 stopni w Polsce! Lato przyjdzie jeszcze w marcu?! Najnowsza prognoza

2022-03-17 12:45

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje nadejście... letnich temperatur! Wypatrujemy kalendarzowej wiosny, a tymczasem jeszcze w marcu możemy odnotować temperatury powyżej 20 stopni. Zdaniem autorów serwisu twojapogoda.pl, taki scenariusz jest wielce prawdopodobny. Zobaczcie najnowszą prognozę pogody.

Prognoza pogody dla Polski zaskakuje nas w tym roku regularnie. W ostatnich dniach obserwowaliśmy walkę wiosny z zimą i zastanawialiśmy się, kiedy regularnie będzie ciepło. Końcówka tygodnia nie będzie przyjemna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował szczegóły w prognozie synoptycznej. - Od czwartku do końca tygodnia za sprawą wyżu z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej powróci słoneczna i sucha pogoda, ale z mrozem w nocy. Będzie nieco chłodniej, gdyż z północnego wschodu napłynie do nas kontynentalna masa powietrza. W dzień temperatura na wschodzie wzrośnie do około 2-4°C, natomiast na zachodzie nie przekroczy 8°C - czytamy na stronie imgw.pl. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie.

Czytaj też: Zbliża się wyjątkowa pełnia Księżyca. Kiedy będzie i co ma wspólnego z... robakami?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody dla Polski. Lato przyjdzie w marcu?

Po chłodniejszej końcówce tygodnia, początek przyszłego będzie zdecydowanie przyjemniejszy. W poniedziałek (21.03.2022, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny) w większości regionów naszego kraju odnotujemy około 10 stopni. Dwa dni później, pierwszy raz w tym roku, 15 stopni będzie już w większości regionów kraju - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

- 24 marca jest spora szansa, aby w południowych województwach termometry pokazały w cieniu 20 stopni. Przed nami wiele słonecznych dni, które sprawią, że temperatura odczuwalna popołudniami będzie przyjemna i coraz bardziej wiosenna - wyjaśniają redaktorzy twojapogoda.pl.

Pamiętajmy, że prognozy podawane z wyprzedzeniem mogą się zmienić, ale w przypadku 6-7 dni te różnice nie powinny być bardzo odczuwalne. Komunikaty meteo będziemy na bieżąco analizować na pogoda.se.pl.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany