Pogodowy zwrot akcji w Polsce. Ta prognoza na weekend wielu zaskoczy

i

Autor: pixabay.com Pogodowy zwrot akcji w Polsce. Ta prognoza na weekend wielu zaskoczy

Pogodowy zwrot akcji w Polsce. Ta prognoza na weekend wielu zaskoczy

2022-02-11 13:40

Na takie wiadomości pogodowe czekali wszyscy! Po dość deszczowych i ponurych dniach, czas na powrót słońca. Synoptycy z IMGW zapowiadają, że nadchodzący weekend będzie słoneczny w praktycznie całej Polsce. Sprawdźcie szczegółową prognozę pogody na nadchodzące dni!

Pogodowy zwrot akcji w Polsce. Ta prognoza na weekend wielu zaskoczy

Takich informacji raczej nikt się nie spodziewał! Pogoda w nadchodzący weekend (12 -13.02) zaskoczy niejednego. Jak zapowiadają eksperci z portalu Twoja Pogoda, czeka nas zdecydowana poprawa pogody, tym razem już nie tylko na południu, ale w całym kraju. Stanie się tak za sprawą wyżu, który znad Atlantyku dotrze nad Śląsk i Małopolskę. Przyniesie nam mnóstwo słońca, ale też... powrót mrozu.

Zobacz: Szokujące prognozy pogody na kwiecień! Ostatni raz odnotowano coś takiego 30 lat temu

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, weekendowe poranki zaczniemy od ujemnych wartości. Na szczęście słupki rtęci nieznacznie spadną poniżej zera - przeważnie do -2 stopni Celsjusza. Zimniej będzie tylko w górach.

Więcej informacji na temat pogody w górach znajdziecie w naszym tekście: Tatry. Synoptycy ostrzegają przed mrozem i zamieciami! Prognoza pogody na weekend

W ciągu dnia spodziewamy się dodatnich temperatur, ale już tak ciepło, jak tuż przed weekendem, nie będzie. W sobotę (12 lutego) najsłoneczniej będzie na południu, wschodzie i w centrum kraju. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią niewielkie chmury, które nie przyniosą deszczu. Wiatr umiarkowany, z południa i południowego zachodu.

Zdaniem portalu twojapogoda.pl, podobnej pogody możemy spodziewać się także w niedzielę (13 lutego). Dzień upłynie nam pod znakiem słońca w praktycznie całej Polsce. Najbardziej chmurzyć będzie się na Pomorzu, ale nawet tam deszcz również się nie pojawi. Wiatr z kierunku południowego nasili się, ale jego porywy nie powinny przekraczać 30-40 km/h

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy
Nasi Partnerzy polecają