Pogodowy miszmasz przyprawi nas o zawrót głowy. Najpierw zawieje i posypie, a później przymrozi! Ile będzie na minusie?

i

Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com Piątek, 3 lutego, upłynie pod hasłem iście zwariowanej pogody, bo możemy się spodziewać śnieżyc, wichur i mrozów

Gdzie powieje do 160 km/h?

Pogodowy armagedon przyprawi nas o zawrót głowy. Najpierw zawieje i posypie, a później przymrozi! Ile będzie na minusie?

2023-02-03 8:54

Piątek, 3 lutego, upłynie pod hasłem iście zwariowanej pogody, bo możemy się spodziewać śnieżyc, wichur, a wszystko zwieńczą powracające tej zimy po raz kolejny mrozy. Ilona Bazyluk, synoptyczka IMGW, podaje, że w zależności od regionu Polski można się spodziewać intensywnych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. W nocy przyjdzie jeszcze mróz.

Pogoda na piątek, 3 lutego. Śnieżyce, wichury i mrozy

Śnieżyce, wichury i mrozy - to leitmotiv piątku, 3 lutego. Jak informuje w rozmowie z PAP Ilona Bazyluk, synoptyczka IMGW, w całym kraju można się spodziewać mieszanych opadów, tj. śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Te pierwsze nawiedzą wschód Polski, deszcz ze śniegiem ma się pojawić w centrum, a na krańcach zachodnich spodziewany jest deszcz. W górach może spaść do 20 cm śniegu, a na zachodzie - do 15 mm deszczu. W piątek, 3 lutego, wrócą ponadto wichury:

na zachodzie w porywach do 85 km/h,

do 90 km/h nad morzem,

w Sudetach do 160 km/h,

wiatr słaby tylko na północnym wschodzie.

Jak będzie wyglądała noc z piątku na sobotę, 4 lutego?

Jak informuje PAP, w trakcie dnia temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na północy kraju i na Podhalu, 2 stopni w centrum, do 7 na zachodzie. Z kolei w nocy z piątku na sobotę, 4 lutego, na wschodzie nadal będą występować opady śniegu, na zachodzie deszcz ze śniegiem, a nad morzem deszcz. W górach spadnie do 15 cm białego puchu. Temperatura minimalna od -7 stopni Celsjusza na Podhalu, -6 stopni na Pomorzu, -3 stopni w centrum kraju, do 1 stopnia nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty do 65 km/h na zachodzie, nad morzem do 80 km/h, a w Sudetach do 160 km/h.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Kameleon Kajek w poważnych tarapatach

Jakie objawy świadczą o tym, że PRZESADZAMY z ogrzewaniem?

Posłuchaj, co mówi ekspert!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają