Pogodowy alarm w Toruniu. Za oknami rozpęta się piekło [IMGW, TCZK 4.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy alarm w Toruniu. Za oknami rozpęta się piekło [IMGW, TCZK 4.04.2022]

Pogodowy alarm w Toruniu. Za oknami rozpęta się piekło [IMGW, TCZK 4.04.2022]

2022-04-04 9:02

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia 4.04.2022 i alarm Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego każą nam zachować szczególną ostrożność. Meteorologom chodzi przede wszystkim o silny wiatr, ale złych wieści jest więcej. Najbliższe godziny mogą przynieść nieprzyjemne opady. Oto najnowsza prognoza pogody dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego.

Prognoza pogody na poniedziałek (4.04.2022) dla Torunia nie zwiastuje niczego dobrego. - W godzinach porannych czasami możliwy jest słaby śnieg i deszcz ze śniegiem. - Kolejne opady deszczu ze śniegiem i deszczu prognozowane są na wieczór - w ciągu dnia mimo chmur okresami zaświeci słońce. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do 9 stopni, ale nasilający się południowo zachodni wiatr obniży temperaturę odczuwalną - pisze Rafał Maszewski, autor i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl. IMGW opublikował ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa kujawsko-pmorskiego.

Czytaj też: Nocne wichury nie dadzą nam spokoju! IMGW ostrzega warmińsko-mazurskie. Gdzie będzie najgorzej?

Pogoda Toruń 4.04.2022. Ostrzeżenie IMGW, TCZK

Ostrzeżenie pierwszego stopnia od IMGW obowiązuje na terenie Torunia i powiatu toruńskiego od godziny 15:00 i wygasa o 23:00. Możliwe są aktualizacje. Żółty alert sugeruje, że powinniśmy unikać parkowania pod drzewami i musimy założyć utrudnienia komunikacyjne.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu - informuje nas Michał Kruk, dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Ciśnienie atmosferyczne będzie szybko spadać, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W nocy z poniedziałku na wtorek będzie pochmurno i popada deszcz oraz deszcz ze śniegiem - wyjaśnia Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl. O kolejnych prognozach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Nasi Partnerzy polecają