Pogoda w tej części Polski da nam popalić. Będzie niebezpiecznie! Synoptycy wydali alerty

i

Autor: John_Nature_Photos / Pixabay.com Pogoda w tej części Polski da nam popalić. Będzie niebezpiecznie! Synoptycy wydali alerty

Prognoza IMGW

Pogoda w tej części Polski da nam popalić. Będzie niebezpiecznie! Synoptycy wydali alerty

2023-02-12 7:36

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali alerty pierwszego stopnia w południowo-wschodniej części Polski. Chodzi o oblodzenie i marznące opady. Ostrzeżenia obowiązują do niedzielnego (12 lutego 2023) poranka.

Eksperci z IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed oblodzeniem, które jest ważne w niedzielę (12 lutego 2023) do godziny 10.00.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C - przekazuje IMGW.

W południowej części województw: podkarpackiego i małopolskiego obowiązuje alert przed marznącymi opadami w niedzielę do godziny 9.00.

- Prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź - podaje IMGW.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Krzysztof Jackowski przewiduje pogodę na 2022/23 rok
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają