Zima

i

Autor: Craig Whitehead / Unsplash

A jednak!

Zaskakująca zmiana prognozy dla Polski! Modele IMGW oszalały

2023-02-12 5:00

Pogoda w Polsce potrafi nas zaskoczyć, to wiemy nie od dziś. Jak już sygnalizowaliśmy w naszym serwisie, w drugiej dekadzie lutego temperatury idą konkretnie do góry. Jeszcze w połowie bieżącego tygodnia wydawało się, że kolejny weekend przyniesie kolejny kontratak zimy. Tymczasem modele, analizowane przez ekspertów IMGW znów sygnalizują... zmiany!

W tym tygodniu informowaliśmy czytelników naszego portalu o powietrzu znad Sahary, które wyraźnie podwyższy temperatury w Polsce. Podczas weekendu (11-12 lutego 2023 r.) zachodnie rejony naszego kraju będą się cieszyły nawet dwucyfrowymi temperaturami na plusie. Czy to oznacza koniec zimy? Ekspert i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski podkreśla, że prognozy uległy konkretnej zmianie. 

Prognoza IMGW na drugą połowę lutego. Wiosna w Polsce?

Jeszcze w połowie bieżącego tygodnia wydawało się, że kolejny weekend (18-19 lutego 2023 r.) przyniesie znaczne ochłodzenie. Modele, na których opierają się synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyniosły aktualizację. 

- Rzeczywiście widać delikatne ochłodzenie, ale będzie to chwilowe. Nie ma mowy o ujemnych temperaturach, a na pewno nie w ciągu dnia. Mrozy pojawią się nocami, ale wielce prawdopodobne, że będą jednocyfrowe. W tym tygodniu odnotowaliśmy chociażby -20 stopni Celsjusza w Poroninie w województwie małopolskim, ale wygląda na to, że do powtórki nie dojdzie - powiedział nam Grzegorz Walijewski z IMGW.

Reasumując - cały przyszły tydzień przyniesie dodatnie wartości w ciągu dnia. Wiosna powoli puka do naszych bram. Prognozy wskazują, że koniec końców luty będzie miesiącem ze średnią temperaturą powyżej normy. Kolejne aktualizacje będziemy analizować w naszym pogodowym serwisie. W najbliższych dniach warto śledzić uważnie lokalne komunikaty meteo.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany