Pogoda na zimę 2022. Wir polarny przyniesie fatalne w skutkach zmiany?!

i

Autor: JerzyGorecki/cc0/Pixabay.com W prognozie pogody na zimę 2022 może zajść istotna zmiana. Wir polarny osłabnie?

Najnowsza prognoza pogody

Pogoda na zimę 2022. Wir polarny przyniesie fatalne w skutkach zmiany?!

2022-10-26 12:09

W prognozie pogody na zimę 2022 może zajść istotna zmiana. Do wcześniejszych, długoterminowych przewidywań należy teraz dołączyć nowe informacje o wirze polarnym, którego moc ma znacznie osłabnąć. Co to oznacza? Bardziej surową zimę 2022 w Europie, w tym w Polsce, i Stanach Zjednoczonych. Najnowsze prognozy dotyczą pierwszych tygodni najzimniejszej pory roku.

Pogoda na zimę 2022. Osłabnięcie wiru polarnego przyniesie mróz i śnieg?

Zima 2022 może być bardziej surowa, niż mówiły wcześniej długoterminowe prognozy pogody - informuje Radiozet.pl, powołując się na serwis Severe Weather Europe. Przebieg tej pory roku w Polsce i Europie zależy głównie od wiru polarnego. Za każdym razem, gdy jest on silnie rozbudowany, zatrzymuje mróz na obszarach podbiegunowych, dzięki czemu zima na Starym Kontynencie, ale i w Stanach Zjednoczonych, ma względnie łagodny przebieg. Podobnie miała wyglądać zima 2022, bo zgodnie z prognozami SWE w okresie od grudnia do lutego średnia temperatura w Polsce miała być wyższa od normy o 0,5-1 stopień. Najnowsze prognozy ujawniają jednak, że pod koniec jesieni i na początku najzimniejszej pory roku ma dojść do ocieplenia w stratosferze i spadku prędkości wiatru. Może to w konsekwencji doprowadzić do osłabnięcia wiru polarnego, co oznacza tylko jedno: mroźniejszą i bardziej śnieżną zimę 2022 w Polsce i Europie. Warto zaznaczyć, że najnowsza prognoza dotyczy tylko pierwszej połowy ostatniej pory roku.

Zima 2022. Rekordowy smog w Polsce?

Gdyby najnowsza prognoza pogody na zimę 2022 w Polsce się potwierdziła, oznaczałoby to nie najlepsze wieści w kontekście smogu. Niskie temperatury połączone ze słońcem i bezwietrzną aurą, czyli dominacją wyżu, oznaczają, że trujące związki unoszące się w powietrzu będą nam doskwierać jeszcze bardziej: "Złowieszcza prognoza eksperta na zimę 2022 w Polsce. To dotknie wszystkich! "Stężenie będzie bardzo wysokie, o ile nie rekordowe".

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Zaćmienie słońca 2022. Tłumy warszawiaków pod obserwatorium astronomicznym UW
Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza na święta?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany