Pogoda na weekend zaskoczy Polaków! Diametralna zmiana. Trzeba zweryfikować plany

i

Autor: anncapictures/cc0/Pixabay.com Pogoda na weekend 14-15 maja może zaskoczyć Polaków, którzy zdążyli się przyzwyczaić do wysokiej temperatury

Pogoda na weekend zaskoczy Polaków! Diametralna zmiana. Trzeba zweryfikować plany

2022-05-11 11:00

Pogoda na weekend 14-15 maja może zaskoczyć Polaków, którzy zdążyli się przyzwyczaić do wysokiej temperatury. Jej kulminacja w środę, 11 maja, gdy słupki rtęci mogą pokazać powyżej 25 stopni. To zasługa ciepłego powietrza, który przyniósł podążający w kierunku Ukrainy wyż znad Bałtyku. Gdy opuści nasz kraj, mieszkańców wybranych regionów czeka niespodzianka.

Pogoda na weekend zaskoczy Polaków! Diametralna zmiana. Trzeba zweryfikować plany

Jak będzie wyglądać pogoda na weekend 14-15 maja? Nie ma się co przyzwyczajać do upałów, które we wtorek dotarły do Polski. Ich kulminacja przypada na środę, 11 maja, gdy w zachodniej i południowo-zachodniej i południowej części kraju będzie powyżej 25 stopni. Ciepłe powietrze nad Wisłę sprowadził wyż znad Bałtyku, który przesuwa się w kierunku Ukrainy. Wysokim temperaturom mogą też towarzyszyć deszcz i burze, które są zapowiadane zwłaszcza na Podkarpaciu, ale to dopiero w czwartek, 12 maja. Nie wszędzie będzie jednak tak gorąco, bo mieszkańcy Pomorza nie doczekają się nawet 20 kresek na termometrach, za to mogą się spodziewać obfitych opadów, i to zarówno w środę, jak i czwartek. Mimo że 12 maja miejscami nadal będzie upalnie, znacznie zwiększy się prędkość wiatru. W porywach może on osiągać 60-70 km/h, a w czasie burze nawet 80.

Dalsza część tekstu o prognozie pogody na weekend 14-15 maja pod quizem.

Czytaj też: Eksperci IMGW nie mają żadnych wątpliwości! Będziemy nerwowo szukać cienia [Pogoda 11.05.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Jak informuje IMGW, prognoza pogody na weekend 14-15 maja nie zakłada już upałów, a nawet, względem ostatnich dni, znaczne ochłodzenie. - Temperatura w weekend już niższa. W sobotę w dzień maksymalnie od 10°C nad morzem do 18° na południowym wschodzie, minimalna w niedzielę od 2°C w górach do 5°C, 7°C w centralnej Polsce, a maksymalna w niedzielę od 11°C do 16°C. Niedziela najchłodniejsza w górach około 6°C - czytamy na imgw.pl.

Czytaj też: Pogodowy armagedon i totalne załamanie warunków w Polsce! Takich burz i gradobicia w tym roku jeszcze nie było

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają