Pogoda na weekend. Burze i ulewy to nie wszystko! Niepokojące prognozy

i

Autor: Shutterstock Pogoda na weekend. Burze i ulewy to nie wszystko! Niepokojące prognozy

Co mówią synoptycy?

Pogoda na weekend. Burze i ulewy to nie wszystko! Niepokojące prognozy

2022-09-09 16:21

Jaka będzie pogoda w Polsce w najbliższy weekend 10-11 września? Przed nami niebezpieczny czas w pogodzie. Synoptycy prognozują duże wahania temperatury, burze i ulewne deszcze, które mogą wywołać nawet błyskawiczne powodzie! Szczegóły w dalszej części artykułu.

- W weekend pogoda będzie się różnić od tej, do której się przyzwyczailiśmy w ostatnim czasie. W wielu miejscach, ale głównie na wschodzie i południu, wystąpią opady deszczu oraz burze - informuje IMGW. Największym zagrożeniem, jakie może spotkać nas w weekend, będą ulewne deszcze. Padać ma na tyle intensywnie, że może dojść do wezbrania rzek i podtopień.

Pogoda 10 września

W sobotę (10 września) - jak podaje IMGW - Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego i północnych Niemiec. Napływać będzie powietrze polarne morskie. Niewielki spadek ciśnienia. Padać nie będzie jedynie na wschodzie i północno-wschodniej części Polski. Co z resztą kraju? W południowych i południowo-wschodnich województwach wody może spaść bardzo dużo, nawet 50-100 mm deszczu, czyli od 100 do 200 procent miesięcznej normy. Może to doprowadzić do lokalnych podtopień, które mogą zagrażać ludziom i ich mieniu. Różnice w temperaturach będą duże w skali kraju. Najchłodniej na północnym wschodzie. Tam temperatura pokaże 14 °C. Najcieplej na północnym zachodzie - 24 °C.

Pogoda 11 września

Niedziela (11 września) będzie kolejnym, deszczowym dniem. Według IMGW nad Polską dominować będzie niż znad Białorusi. Napływać będzie powietrze polarne morskie.Najmocniej popada w zachodniej części Polski. Bez deszczu na północy i północnym wschodzie. Termometry pokażą od 12 °C na wschodzie, przez 15-20 °C, do nawet 23 °C na północnym zachodzie kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Jaka będzie zima 2022 w Polsce? To jest już jasne

Źródło: IMGW / TwojaPogoda.pl

W Polsce rośnie zakres biedy! Politolog krytycznie o rządach PiS

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają