Pogoda na weekend: 28.08.-29.09. Chłód ogarnie Polskę. Powietrze polarne w sobotę i niedzielę. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na weekend: 28.08.-29.09. Chłód ogarnie Polskę. Powietrze polarne w sobotę i niedzielę. Prognoza IMGW

Pogoda na weekend: 28.08.-29.09. Chłód ogarnie Polskę. Powietrze polarne w sobotę i niedzielę. Prognoza IMGW

2021-08-27 18:00

Pogoda na weekend 28.08.-29.09 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada chłodną sobotę i niedzielę. "Sobota i niedziela będą pochmurne i deszczowe" - podał IMGW w prognozie pogody na weekend. Będzie chłodno - temperatura może sięgnąć maksymalnie do 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend: 28.08.-29.09. Chłód ogarnie Polskę. Powietrze polarne w sobotę i niedzielę. Prognoza IMGW

Jeśli czekacie na piękny i słoneczny weekend, niestety, nie mamy dobrych wieści. Prognoza pogody dla Polski rozczarowuje. Najbliższe dni będą pochmurne, deszczowe i chłodne — zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Burze pojawią się lokalnie. Silniejsze opady deszczu są prognozowane w nocy z piątku na sobotę na wschodzie Polski, a także w niedzielę na wschodzie i południu kraju.

Czytaj też: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie pogoda w sobotę, 28.08?

W sobotę nad Polską utrzyma się chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego. Prognozowany jest wolny wzrost ciśnienia. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, będzie chłodno, temperatura maksymalna kształtowała się będzie w przedziale od 16 do 20 st. Celsjusza. Najzimniej będzie tego dnia Suwałkach, Jeleniej Górze i Zakopanem, a najcieplej w Szczecinie i Krakowie. Dominował będzie wiatr słaby i umiarkowany. W czasie lokalnych burz może osiągać w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów temperatura w sobotnie popołudnie będzie osiągała od 3 do 6 stopni Celsjusza. Wysoko w Tatrach ok. 3 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe w całej Polsce. Szczególnie w drugiej połowie dnia prognozowane przejaśnienia — zwłaszcza na zachodzie kraju.

Zobacz też: W Polsce dużo zimniej niż na Syberii! Pogoda szokuje

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 29.08?

W niedzielę Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Będzie no wolno rosło. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Olsztynie, Toruniu, Łodzi i Opolu, a najzimniej w Zakopanem. Zachmurzenie będzie umiarkowane z miejscowymi opadami deszczu. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 4 do 7 stopni Celsjusza, w Tatrach ok. 3 stopni. Przelotne opady deszczu możliwe w woj. wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. Na południu Polski deszcz możliwy zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. W woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim okresami opady deszczu, początkowo głównie na wschodzie, później także na zachodzie regionu. Na Warmii i Mazurach oraz w woj. podlaskim przelotne opady deszczu. Najmniej opadów na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie najwięcej na południu Podlasia.

Czytaj koniecznie: Pogoda na wrzesień 2021. Nadchodzi początek jesieni? Prognoza długoterminowa

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Olsztyn. Rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod samochód
Nasi Partnerzy polecają