Pogoda na weekend: 16.10-17.10. Pochmurno, deszcz i jeszcze to! Prognoza IMGW

i

Autor: Pexels/Pixabay.com Pogoda na weekend: 16.10-17.10. Pochmurno, deszcz i jeszcze to! Prognoza IMGW

Pogoda na weekend: 16.10-17.10. Pochmurno, deszcz i jeszcze to! Prognoza IMGW

2021-10-15 17:30

Pogoda na weekend (16-17 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o zachmurzeniu, przelotnych opadach deszczu oraz mgłach. Na dodatek w sobotę miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę i niedzielę poniżej.

Pogoda na weekend: 16.10-17.10. Pochmurno, deszcz i jeszcze to! Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-wschodnia część basenu Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują układy wyżowe z centrami nad Rosją, Szkocją oraz Azorami. Polska jest w zasięgu niżu znad Zatoki Botnickiej, z zachodu na wschód kraju przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Ciepłe powietrze polarne morskie jest za frontem wypierane przez powietrze pochodzenia arktycznego.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 16 października?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (16 października) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na północy oraz południowym wschodzie przelotne opady deszczu. Sobota nie przyniesie ocieplenia, będzie chłodno.

- Temperatura maksymalna od 8 st.C na Podhalu i 9 st.C na Suwalszczyźnie do 12 st.C na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu miejscami wiatr dość silny od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h - informuje IMGW.

Zobacz też: Pogoda na Wszystkich Świętych i długi weekend. Sprawdź prognozę na 1 listopada 2021!

Noc z soboty na niedzielę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podaje IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na południu. W północnych województwach miejscami przelotne opady deszczu. W obniżeniach terenu na południu kraju gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C, 3°C na południu do 7°C, 9°C na północnym zachodzie i nad morzem; chłodniej w obszarach podgórskich, od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 17 października?

Niedziela (17 października) nie przyniesie znaczącej poprawy pogody. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu małe i umiarkowane. Na północy miejscami przelotne opady deszczu. Rano na południu lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 m.

- Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C, w obszarach podgórskich od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni - czytamy na stronie IMGW.

Super Raport 15.10 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany