Pogoda na święta. Prognoza pogody na 24 i 25 grudnia

i

Autor: pixabay.com

Prognozy mówią wszystko!

Pogoda na święta. Czy na Wigilię i Boże Narodzenie spadnie śnieg? Prognoza zasmuci wielu

2022-12-17 17:50

Idealna pogoda na święta Bożego Narodzenia to lekki mróz i śnieg. Czy tak będzie w tym roku? Synoptycy nie mają wątpliwości. Prognozy na Wigilię i Boże Narodzenie mogą zasmucić wielbicieli świątecznego klimatu. Przewidywana jest dodatnia temperatura i deszcz. Czy śnieg utrzyma się na święta? Sprawdźcie szczegóły.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia. Czy będzie padał śnieg? Prognoza pogody na 24 i 25 grudnia

W ostatnich dniach śnieżyce w niemal całej Polsce nie dają nam odetchnąć. Śnieg pada bardzo intensywnie. Służby drogowe mają pełne ręce roboty. Pogoda na święta Bożego Narodzenia nie będzie już jednak w aż takim stopniu przypominała zimy! Synoptycy prognozują kilkustopniowe temperatury i deszcz. Tak naprawdę wszystko zacznie się już na początku tego tygodnia. Czeka nas wyraźna odwilż! Śnieżna pokrywa zacznie powoli znikać. Apogeum przypadnie na Wigilię, 24 grudnia! Według informacji serwisu dobrapogoda.pl, temperatura w ciągu dnia może oscylować w przedziale nawet od 6 do 11 stopni Celsjusza! Prognoza pogody na Wigilię przewiduje również deszcze! Nocą temperatura może spaść poniżej zera, dlatego na drogach może być wyjątkowo ślisko.

Z kolei na Boże Narodzenie (25 grudnia) temperatura nieco spadnie. Wedle prognoz serwisu dobrapogoda.pl, słupki mogą pokazywać od 1 do 7 stopni Celsjusza. Możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Podobnie będzie w poniedziałek, 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Osoby, które spodziewały się zimowej aury, czeka zatem rozczarowanie. Pogoda na święta zapowiada się bardziej jesiennie. Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część białego puchu, który spadł w ostatnich dniach, utrzyma się jeszcze przez jakiś czas.

Tak wyglądała zima stulecia! Zobacz zdjęcia [GALERIA]

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?
Nasi Partnerzy polecają