Czy będzie padał śnieg? Zobacz prognozę pogody!

i

Autor: RS Pogoda. Czy będą jeszcze śnieżyce? Zobacz prognozy. Idzie mróz!

Termomtry oszaleją!

Czy będzie padał śnieg? Najgorsze śnieżyce za nami! Nadchodzi mróz, IMGW wydało alerty!

2022-12-17 16:01

Śnieżyce dały o sobie znać w całej Polsce! Szczególnie atak zimy odczuli kierowcy, którzy musieli odśnieżać swoje pojazdy, a potem jeździć po zawalonych śniegiem i błotem drogach. Tak jest obecnie nadal w wielu miejscach w Polsce. Pogoda pokazała swoje groźne, zimowe oblicze. Ale to nie koniec. Synoptycy ostrzegają, że nadchodzi siarczysty mróz! To będzie najgorsza noc tej zimy. Czy będzie jeszcze padał śnieg? Zobacz szczegółową prognozę.

Czy spadnie jeszcze śnieg? Prognoza pogody jednoznaczna!

Śnieżyce w ostatnich dniach zaskoczyły wszystkich! O ile opady śniegu to zimą nic nowego, to jednak ich ilość przekroczyła najśmielsze oczekiwania. W wielu miejscach w Polsce spadło nawet po kilkanaście centymetrów śniegu w ciągu doby. Sytuacja na drogach w wielu województwach jest nadal bardzo trudna. Służby mają pełne ręce roboty. Czy w najbliższym czasie będzie padał jeszcze śnieg? Wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nami! Wedle prognozy IMGW już tej nocy (z soboty na niedzielę, 17/18 grudnia) możemy się spodziewać niewielkich opadów na południowym wschodzie kraju. Tam przez noc pokrywa śniegu ma wzrosną maksymalnie o 2 centymetry. W najbliższych śnieżyce nie będą już spędzały nam snu z powiek. Ale są niestety inne złe wieści.

Nadchodzi siarczysty mróz! IMGW wydało alerty. Gdzie będzie najzimniej?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed silnym mrozem! To będzie najmroźniejsza noc tej zimy. Szczególnie zimno będzie w północno-wschodniej Polsce, a także w rejonach podgórskich. - Noc z soboty na niedzielę będzie najprawdopodobniej najmroźniejszą nocą zimy 2022 - 2023. Prawie w całym kraju słupki termometrów pokażą wartości dwucyfrowe - przekazał Grzegorz Walijewski z IMGW. Jak poinformował, na Warmii i Mazurach temperatura może spaść do -20 st.C. Z kolei na Suwalszczyźnie i w okolicach Białegostoku słupki mogą pokazać -17 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie jednak w rejonach podgórskich. Tam mróz osiągnie poziom nawet -23 stopni! W centrum kraju temperatury około -17 stopni, na południu -16, zaś na zachodzie przeważnie do -7 do -11. Mróz najsłabiej chwyci nad morzem, tam od -7 do -5 stopni.

Niestety, mróz utrzyma się także w niedzielę, 18 grudnia. Przewidywana temperatura ma wynosić od -8 do -2 stopni Celsjusza. Policja apeluje, aby w tym czasie zwracać uwagę na osoby bezdomne, dla których mróz jest śmiertelnie niebezpieczny.

Sonda
Czy masz już dość zimy?
Atak zimy w Małopolsce. Śnieg nie przestaje padać