Mroźna zima za oknami

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 8 grudnia. Mróz zaatakuje, nawet do -7 stopni! Prognoza IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 8 grudnia. Mróz do -7 stopni i jeszcze to! Prognoza IMGW [8.12.2021]

2021-12-08 6:00

Pogoda na środę (8 grudnia) jakiej spodziewają się w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to przede wszystkim konkretne mrozy i zróżnicowane zachmurzenie. Nie zabraknie niebezpiecznych zjawisk meteo. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś, 8 grudnia 2021 roku, znajdziesz w poniższym materiale.

Pogoda na dziś, 8.12.2021. Mróz do -7 stopni i jeszcze to! Prognoza IMGW [7.12.2021]

IMGW zapowiada kolejny mroźny dzień, przynajmniej w niektórych regionach Polski. Najnowsza prognoza pogody przygotowana przez specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawiera też pozytywne wieści. Czy jest szansa, że w środę (8 grudnia 2021 r.) słońce przejmie inicjatywę w naszym kraju? - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami duże, głównie na południowym wschodzie. Miejscami w centrum i na południowym wschodzie słabe opady śniegu - czytamy w serwisie IMGW. Gdzie będzie najzimniej? Tutaj wielkiego zaskoczenia nie ma. 

Czytaj też: Potworny mróz! W Polsce -16 stopni Celsjusza. Gdzie padł tegoroczny, pogodowy rekord?

Jaka będzie pogoda w środę, 8.12.2021? Temperatura, wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najnowszej prognozie pogody nie zostawia żadnych złudzeń. W środę (8.12.2021) przydadzą nam się ciepłe płaszcze, czapki i szaliki. Gdzieniegdzie da o sobie znać silniejszy wiatr, co przyniesie niepożądane skutki, w tym utrudnienia komunikacyjne. Apelujemy o zachowanie ostrożności!

- Temperatura maksymalna od -7°C na północnym wschodzie, około -3°C w centrum, do 0°C na południowym zachodzie, południu oraz zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, może powodować zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Noc ze środy na czwartek 8-9 grudnia 2021. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje w swoim serwisie, że w nocy ze środy na czwartek (8-9.12.2021 r.) zachmurzenie bedzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie, południowym zachodzie oraz krańcach wschodnich słabe opady śniegu. - Temperatura minimalna od -12°C na północnym wschodzie, około -5°C w centrum, do -3°C na miejscami na zachodzie, południu i na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. W Sudetach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne - informują eksperci od pogody.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Rolnicy. Podlasie. Zima w Plutyczach. Gienek i Andrzej karmią zwierzęta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany