Pogoda na poniedziałek: 6.09.2021. Polska w zasięgu wyżu! Ładna pogoda się utrzyma? Prognoza IMGW [6.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na poniedziałek: 6.09.2021. Polska w zasięgu wyżu! Ładna pogoda się utrzyma? Prognoza IMGW [6.09.2021]

Pogoda na dziś: 6.09.2021. Polska w zasięgu wyżu! Ładna pogoda się utrzyma? Prognoza IMGW [6.09.2021]

2021-09-06 7:00

Pogoda na dziś (6.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o tym, ze Polska pozostanie w zasięgu wyżu. Najcieplej będzie w centrum, do 23 st. Szczegóły poniżej na se.pl.

Pogoda na dziś: 6.09.2021. Polska w zasięgu wyżu! Ładna pogoda się utrzyma? Prognoza IMGW [6.09.2021]

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż, którego centrum znad Obwodu Kaliningradzkiego przemieści się nad Ukrainę. Polska pozostanie w zasięgu tego wyżu. Jeszcze początkowo nad wschodnimi i północno-wschodnimi rejonami kraju będzie powietrze pochodzenia arktycznego, ale z zachodu stopniowo będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz koniecznie: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 6.09.2021?

Jak podają eksperci, poniedziałek, 6.09 pogoda przyniesie zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na północnym zachodzie okresami umiarkowane i duże. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych, a na południu także wschodni. Oznacza to, że według prognoz załamania pogody raczej nie będzie.

Czytaj również: Widmo Brockenu w Tatrach. Kto je zobaczył, umrze w górach?

Jaka będzie temperatura w poniedziałek?

W poniedziałek będzie ciepło. Najcieplej w centrum Polski. "Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 19 st. C w centrum, do 23 st. C na zachodzie." - podaje IMGW.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski w koszmarnej wizji jesieni! Już we wrześniu czeka nas pogodowa bomba!

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z poniedziałku na wtorek

Jak wynika z informacji IMGW, w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie kraju przejściowo wzrastające do dużego. Na południu lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 4 st. C na północnym wschodzie i lokalnie w rejonach podgórskich Karpat (przy gruncie około 0 st. C), około 9 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południu także zmienny.

Zobacz też: Gdzie na grzyby? Tu we wrześniu zbierzesz kurki, borowiki, kanie, maślaki

Pogodowy armagedon w Krakowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany