Pogoda na jutro: 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]

Pogoda na dziś: 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]

2021-09-03 7:00

Pogoda na dzisiaj (3.09.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o chłodzie, opadach deszczu. Miejscami może wiać porywisty wiatr. Szczegóły poniżej na se.pl.

Pogoda na dziś: 3.09.2021. Chłód, porywisty wiatr i deszcz. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [3.09.2021]

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia, południowa i częściowo środkowa pozostaną pod wpływem wyżów, w tym głównego znad Wysp Brytyjskich. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże znad wschodniej Europy. Polska początkowo będzie w zasięgu klina wyżowego, ale stopniowo nasunie się od północnego wschodu zatoka niżu znad Rosji z chłodnym frontem atmosferycznym. Około południa front dotrze do dzielnic północnych i będzie wolno przemieszczał się do centrum kraju. Przed frontem napłynie z zachodu dość ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego. Jaka będzie pogoda w piątek, 3.09.2021? Zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na północy i południu kraju, duże. W województwach północnych i na północy Mazowsza po południu słabe przelotne opady deszczu, wynika z informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Zobacz koniecznie: Wiemy, kiedy przyjdzie zima. Prognozy są bezlitosne. Wszystko jest już jasne

Jaka będzie temperatura w piątek?

W piątek wciąż chłodno. Początek weekendu niestety nie zachęci nas piękną, słoneczną pogodą. - Temperatura maksymalna od 17 st. C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu do 21C w centrum kraju i 24 st. C na południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 16 st. C. - czytamy na stronie IMGW. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni, na północy kraju stopniowo skręcający na kierunki północne.

Czytaj też: Wyż Lucyfer zrobił nam piekło na ziemi. Kto przyjdzie po nim? Następcy też będą siać postrach

Prognoza pogody IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (3.09./4.09.)

Jak podaje IMGW, w nocy pogodnie, tylko na wschodzie i północnym wschodzie okresami zachmurzenie duże i możliwy słaby przelotny deszcz. Lokalnie w zachodniej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3 st. C (przy gruncie lokalnie około 1 st. C) na północnym wschodzie do 9 st. C w centrum kraju i 13 st. C na południowym wschodzie oraz nad morzem Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Zobacz koniecznie: Gdzie na grzyby? Tu zbierzesz pełne kosze prawdziwków, podgrzybków i maślaków

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Pogodowy armagedon na Podkarpaciu