Pogoda na dziś, 28 listopada. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszystko! Prognoza IMGW na niedzielę

2021-11-28 1:16
Pogoda na 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszytsko! Prognoza IMGW na niedzielę
Autor: Pixabay.com Pogoda na 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszytsko! Prognoza IMGW na niedzielę

Pogoda na niedzielę (28 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu oraz opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu "prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm" -podają meteorolodzy. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszystko! Prognoza IMGW na niedzielę

Jak informuje IMGW cały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Północnego i Holandii oraz wtórnymi znad Białorusi i Zatoki Genueńskiej. Z niżami tymi wiążą się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie przetransformowane powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Polecamy: Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 28.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (28 listopada) prognozowane jest zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie.

- We wschodniej połowie kraju głównie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Okresami na zachodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Deszczowy i śnieżny weekend w Tatrach. Turyści będą zrozpaczeni [PROGNOZA POGODY]

Alerty IMGW w dwóch województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę  po południu ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw opolskiego i dolnośląskiego.  To ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu, które obowiązuje w niedzielę (28 listopada) w godz. 9.00-22.00.

Jaka będzie temperatura 28.11.2021?

Według analiz synoptyków niedziela zapowiada się chłodna. Meteorolodzy zwracają uwagę na drogi i chodniki, które mogą być śliskie.

- Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C; cieplej na południowym wschodzie od 6 st.C do 7 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Sudetów od -2 st.C do 0 st.C - podaje IMGW.

Wiatr w niedzielę będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje śnieżne.

Zobacz też: Kometa Leonard zbliża się do Ziemi! To jedno z najbardziej wyczekiwanych zjawisk tego roku

Noc z niedzieli na poniedziałek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, na wschodzie kraju także deszczu. Prognozowana wysokość opadów od 8 mm do 10 mm, na Warmii i Mazurach do 20 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w centrum i na północny kraju; w Bieszczadach o 14 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na południu i wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich i północnych. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Wielkie ściganie w lodowatej Brdzie! Za nami Ice Swimming Festival
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE