Pogoda na 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszytsko! Prognoza IMGW na niedzielę

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszytsko! Prognoza IMGW na niedzielę

Pogoda na dziś, 28 listopada. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszystko! Prognoza IMGW na niedzielę

2021-11-28 1:16

Pogoda na niedzielę (28 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu oraz opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu "prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm" -podają meteorolodzy. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 28.11.2021. Przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, a to nie wszystko! Prognoza IMGW na niedzielę

Jak informuje IMGW cały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Północnego i Holandii oraz wtórnymi znad Białorusi i Zatoki Genueńskiej. Z niżami tymi wiążą się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie przetransformowane powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Polecamy: Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 28.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (28 listopada) prognozowane jest zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie.

- We wschodniej połowie kraju głównie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Okresami na zachodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Deszczowy i śnieżny weekend w Tatrach. Turyści będą zrozpaczeni [PROGNOZA POGODY]

Alerty IMGW w dwóch województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę  po południu ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw opolskiego i dolnośląskiego.  To ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu, które obowiązuje w niedzielę (28 listopada) w godz. 9.00-22.00.

Jaka będzie temperatura 28.11.2021?

Według analiz synoptyków niedziela zapowiada się chłodna. Meteorolodzy zwracają uwagę na drogi i chodniki, które mogą być śliskie.

- Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C; cieplej na południowym wschodzie od 6 st.C do 7 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Sudetów od -2 st.C do 0 st.C - podaje IMGW.

Wiatr w niedzielę będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje śnieżne.

Zobacz też: Kometa Leonard zbliża się do Ziemi! To jedno z najbardziej wyczekiwanych zjawisk tego roku

Noc z niedzieli na poniedziałek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, na wschodzie kraju także deszczu. Prognozowana wysokość opadów od 8 mm do 10 mm, na Warmii i Mazurach do 20 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w centrum i na północny kraju; w Bieszczadach o 14 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na południu i wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich i północnych. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Wielkie ściganie w lodowatej Brdzie! Za nami Ice Swimming Festival
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?