Chmury burzowe nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 27.09.2021: Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 27 września: Burze i mgły to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

2021-09-27 7:00

Pogoda na dziś (27.09.2021) dla Polski - sprawdzamy, jaki będzie początek tygodnia w naszym kraju. Mamy zarówno dobre jak i złe wieści. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Finlandii. Z południa będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Co to oznacza? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 27.09.2021: Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 27 września?

Pogoda na dziś (27.09.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści.  Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie wolno rosło. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano w rejonach podgórskich duże. - Początkowo gdzieniegdzie mgły, zwłaszcza w dolinach górskich, ograniczające widzialność do 400 metrów. Po południu na południowym zachodzie oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski stopniowy rozwój chmur kłębiastych, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach także lokalnych burz - podaje IMGW.

Czytaj też: Toksyczny pył z Wysp Kanaryjskich zmierza do Polski! Mogą spaść "kwaśne deszcze"

Prognoza pogody. Temperatura 27.09.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 27 września?

Gdzieniegdzie jest szansa na przyjemne temperatury. Niestety są także regiony, których mieszkańcy będą musieli wyjąć z szaf cieplejsze bluzy i kurtki. Meteorolodzy zwracają też uwagę na porywisty wiatr. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych związanych z pogodą będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach.

- Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 23 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 55 km/h - podaje IMGW.

Prognoza pogody 27-28 września. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy na zachodzie i południu zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pogórzu Karpackim mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 4 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C w centrum kraju i 14 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają