Pogoda na dziś, 27 września: Burze i mgły to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

2021-09-27 7:00
Chmury burzowe nad Polską
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 27.09.2021: Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (27.09.2021) dla Polski - sprawdzamy, jaki będzie początek tygodnia w naszym kraju. Mamy zarówno dobre jak i złe wieści. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Finlandii. Z południa będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Co to oznacza? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 27.09.2021: Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 27 września?

Pogoda na dziś (27.09.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści.  Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie wolno rosło. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano w rejonach podgórskich duże. - Początkowo gdzieniegdzie mgły, zwłaszcza w dolinach górskich, ograniczające widzialność do 400 metrów. Po południu na południowym zachodzie oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski stopniowy rozwój chmur kłębiastych, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach także lokalnych burz - podaje IMGW.

Czytaj też: Toksyczny pył z Wysp Kanaryjskich zmierza do Polski! Mogą spaść "kwaśne deszcze"

Prognoza pogody. Temperatura 27.09.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 27 września?

Gdzieniegdzie jest szansa na przyjemne temperatury. Niestety są także regiony, których mieszkańcy będą musieli wyjąć z szaf cieplejsze bluzy i kurtki. Meteorolodzy zwracają też uwagę na porywisty wiatr. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych związanych z pogodą będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach.

- Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 23 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 55 km/h - podaje IMGW.

Prognoza pogody 27-28 września. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy na zachodzie i południu zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pogórzu Karpackim mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 4 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C w centrum kraju i 14 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE