Śnieg w górach

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 21.09.2021: W Polsce spadnie ŚNIEG! Zaskakujące prognozy

Pogoda na dziś, 21 września: W Polsce spadnie śnieg! Zaskakujące prognozy

2021-09-21 7:00

Pogoda na dziś (21.09.2021) dla Polski i zapowiadane... opady śniegu! Meteorolodzy IMGW nie mają wątpliwości. Polska będzie w zasięgu klina wyżu, tylko na krańcach wschodnich zaznaczy się jeszcze wpływ niżu. Z północnego wschodu będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Co to oznacza? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 21.09.2021: W Polsce spadnie śnieg! Zaskakujące prognozy

Jaka będzie pogoda we wtorek, 21 września?

Pogoda na dziś (21.09.2021) zwiastuje opady... śniegu! Czy rzeczywiście Polacy muszą się spodziewać powiewu zimy? Na szczęście tylko wysoko w górach. Zacznijmy jednak od ciśnienia, które w Warszawie wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. - We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano gdzieniegdzie małe. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju; słabe opady deszczu możliwe na wschodzie. Wysoko w górach po południu opady śniegu z deszczem i śniegu - informują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Nadchodzi szokująca zmiana pogody! Nikt się nie spodziewał takiej prognozy

Prognoza pogody. Temperatura 21.09.2021

Jaka będzie pogoda we wtorek, 21 września?

Jak już wiecie z serwisu pogoda.se.pl - pod koniec miesiąca powrócą bardzo wysokie temperatury. Na to będziemy musieli jednak chwilę poczekać. We wtorek dadzą o sobie znać wartości, kojarzone przede wszystkim z jesienią. 

- Temperatura maksymalna od 8 st. C, 10 st. C na Podlasiu, około 14 st. C w centrum, do 16 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju i wysoko w górach okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni - czytamy w serwisie IMGW.

Prognoza pogody 21-22 września. Noc z wtorku na środę

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, głównie na północnym wschodzie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na przeważającym obszarze kraju okresami opady deszczu, na północnym wschodzie możliwe opady mżawki. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st. C, 4 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum do 10 st. C na zachodzie i 12 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Sudetach w porywach do 65 km/h, może powodować zawieje śnieżne.

O ewentualnych utrudnieniach związanych z pogodą będziemy was regularnie informować w naszych lokalnych serwisach. Zachęcamy również do śledzenia komunikatów meteo np. na stronie IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem