Nadchodzi szokująca zmiana pogody! Nikt się nie spodziewał takiej prognozy

i

Autor: Larisa-K/cc0/Pixabay.com Za oknem buro i ponuro, a do tego zimno, ale pogoda w Polsce w najbliższym czasie znowu nas zaskoczy

Nadchodzi szokująca zmiana pogody! Nikt się nie spodziewał takiej prognozy

2021-09-20 13:37

Za oknem buro i ponuro, a do tego zimno, ale pogoda w Polsce w najbliższym czasie znowu nas zaskoczy. W weekend do naszego kraju dotarł "jęzor chłodu", który przyniósł nad Europę Środkową zimne, arktyczne powietrze. Od soboty występują u nas w związku z tym dosyć niskie, jak na tę porę roku, temperatury, ale pod koniec września pogoda znowu zaskoczy.

Nadchodzi szokująca zmiana pogody! Nikt się nie spodziewał takiej prognozy

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, pogoda w Polsce znowu zaskoczy, ale tym razem pozytywnie. Od weekendu w całym kraju występują niskie temperatury, a do tego prawie w ogóle nie ma słońca. Za tę depresyjną aurę odpowiada zjawisko określane mianem "jęzora chłodu", które przyniosło do Polski zimne, arktyczne powietrze. Niestety, ta pogoda utrzyma się w Polsce jeszcze przez kilka dni, ale później czeka nas kolejna niespodzianka. Ciepło, i to jakie, ma powrócić do Polski dokładnie 27 września. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju słupki rtęci pokażą grubo powyżej 20 stopni, a apogeum wysokich temperatur ma przyjść 29 i 30 września, gdy w tym regionie spodziewana, odpowiednio, 26 i 28 stopni Celsjusza. Narzekać nie powinni też mieszkańcy innych rejonów Polski, gdzie końcówka września ma przynieść powyżej 20 kresek na termometrze. W tym okresie będzie też więcej słońca, niż przyzwyczailiśmy się do tego w ostatnich dniach. Czym zaskoczy nas jeszcze tej jesieni pogoda w Polsce?

Pogoda w Polsce na najbliższe dni

Niskie temperatury utrzymają się w całej Polsce do środy włącznie. Mimo że od czwartku temperatura podskoczy o 3-4 stopnie Celsjusza, to jednocześnie nad nasz kraj wrócą opady deszczu i silne podmuchy wiatru - w wielu miejscach mogą one przekraczać średnią prędkość 20 km/h, a w piątek będzie to powyżej 30. Taka pogoda utrzyma się do soboty 25 września.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
W formie 24: 5 porad jak biegać, by się nie przeziębić
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany