Wiatraki w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Rząd odblokował budowę wiatraków! Będziemy mieli prąd w wiatru?

Pogoda na dziś, 20 października: Wichury do 100 km/h i skok temperatur! Zaskakujące prognozy

2021-10-20 6:33

Pogoda na dziś (20.10.2021) dla Polski przynosi bardzo ciekawe informacje. Gdzieniegdzie może powiać silny wiatr, ale wreszcie doczekamy się też temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza! Meteorolodzy IMGW, przekazujący najnowszą prognozę nie mają wątpliwości. Przed nami ciepły, jak na standardy drugiej połowy października dzień.

Pogoda na dziś, 20.10.2021: Wichury do 100 km/h i... ocieplenie! Zaskakujące prognozy

Jaka będzie pogoda w środę, 20 października?

Pogoda na dziś (20.10.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści. Cieszyć się będą ci, którzy oczekiwali konkretniejszego ocieplenia. Nad morzem i w górach powieje silny wiatr - przekazują eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Gdzieniegdzie przydadzą się też parasole. - W dzień w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie gdzieniegdzie duże ze słabym deszczem. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami niewielkie opady deszczu - przedstawiają prognozę na środę meteorolodzy IMGW. Pamiętajcie, że o ewentualnych utrudnieniach będziemy was na bieżąco informować w lokalnych serwisach i na łamach działu pogodowego.

Zobacz też: Potężna zmiana pogody w Polsce! "Zagrożenie zdrowia i życia". Znamy dokładną datę [OSTRZEŻENIA IMGW]

Prognoza pogody. Temperatura 20.10.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 20 października?

W środę (20.10.2021) na termometrach pojawią się bardzo przyjemne wartości. Poczujemy się bardziej jak w końcówce lata. Uważajmy na silne podmuchy wiatru - zwłaszcza nad morzem i w górach. Gdzie powieje najsilniej? 

- Temperatura maksymalna od 14°C na wschodzie do 18°C w centrum i 21°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad morzem dość silny i silny do 45 km/h, południowo-zachodni. Porywy na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, nad morzem do 70 km/h, w pozostałej części kraju do 55 km/h - 60 km/h. W górach porywy do 100 km/h - podaje IMGW.

Prognoza pogody 20-21 października. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy na zachodzie, północy i w centrum kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju pogodnie. Temperatura minimalna od 9°C do 14°C, w rejonach podgórskich Karpat około 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w rejonach podgórskich Karpat także silny, do 50 km/h, południowo-zachodni i południowy. - Porywy na Pogórzu Karpackim do 85 km/h, nad morzem do 60 km/h, w pozostałej części kraju do 55 km/h. W górach porywy do 110 km/h - ostrzegają meteorolodzy.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany