Zachmurzenie nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com Pogoda na poniedziałek, 20.09.2021: Fatalne prognozy. Arktyczne powietrze atakuje

Pogoda na dziś, 20 września: Fatalne prognozy. Arktyczne powietrze to nie wszystko!

2021-09-20 0:15

Pogoda na dziś (20.09.2021) dla Polski nie przynosi dobrych wieści. Do naszego kraju napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Odbije się to rzecz jasna na temperaturach. Gdzieniegdzie spadnie deszcz. Jesienny klimat coraz bardziej daje nam się we znaki. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 20.09.2021: Fatalne prognozy. Arktyczne powietrze zaatakuje

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 20 września?

Pogoda na jutro (20.09.2021) i analiza tego, co nas czeka na początku tygodnia. Niestety prognozy nie poprawiają nam nastroju. Do Polski napływa z północy chłodne powietrze pochodzenia arktycznego i przez to w wielu regionach przydadzą się ciepłe kurtki. Potwierdzają to eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Na wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem - podaje IMGW.

Czytaj też: W tym mieście temperatura spadnie w weekend poniżej zera. Martwi coś jeszcze

Prognoza pogody. Temperatura 20.09.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 20 września?

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej - arktyczne powietrze będzie miało duży wpływ na temperaturę. O letnich klimatach możemy zapomnieć. Niektóre regiony będą się mierzyć z jednocyfrowymi wartościami.

- Temperatura maksymalna od 6°C, 8°C na północnym wschodzie, około 12°C w centrum, do 16°C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie kraju oraz w górach okresami porywisty, z kierunków północnych - informuje IMGW.

Prognoza pogody 20-21 września. Noc z poniedziałku na wtorek

Jak podaje IMGW - w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°, 4°C miejscami na północnym wschodzie do 5°C, 7°C na pozostałym obszarze kraju, najcieplej nad morzem do 11°C; na Podhalu miejscami spadek temperatury do -1°C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany, a w górach okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

O ewentualnych utrudnieniach będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach. Warto też śledzić komunikaty meteo.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany