Zimowy klimat w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 13 grudnia. Opady marznące, mgły i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 13 grudnia. Opady marznące, mgły i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej

2021-12-13 6:50

Pogoda na dziś (13.12.2021) dla Polski, przewidywana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie napawa wielkim optymizmem. Pojawiły się m.in. ostrzeżenia pierwszego stopnia. W poniedziałek (13 grudnia) należy się spodziewać opadów marznących, a to nie jedyny problem. Szczegółowa prognoza pogody na dziś znajduje się poniżej.

Pogoda na dziś, 13.12.2021: Opady marznące, mgły i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej

Pogoda na dziś (poniedziałek, 13.12.2021) nie wygląda zbyt dobrze. IMGW opublikował w weekend ostrzeżenia, które będą obowiązywać również 13 grudnia. Pogoda w Polsce ostatnimi czasy nie sprzyja kierowcom i podobnie będzie w najbliższych godzinach. Wprawdzie nie odnotujemy rekordowych mrozów, ale trzeba będzie bardzo uważać. - W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami w zachodniej połowie kraju i w centrum słabe opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie oraz na południu słabe opady śniegu. W pasie od Pomorza Gdańskiego przez centrum po Śląsk miejscami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Prognoza pogody na 13 grudnia. Ostrzeżenia IMGW 13.12.2021

W niedzielę (12.12.2021) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów marznących. Najgorzej sytuacja ma wyglądać w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim. Alert wygasa dopiero w poniedziałek. Najgorzej ma być na Dolnym Śląsku, gdzie w powiatach kłodzkim i ząbkowickim komunikat obowiązuje do 15:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 85-90% - w zależności od regionu. Uważajcie na siebie! O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach.

To nie wszystko. Na Podkarpaciu IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Żółty alert wygasa tam w środku nocy - o godzinie 3:00. Możliwe są rzecz jasna aktualizacje.

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 13 grudnia?

Na początku tygodnia znów przydadzą się cieplejsze kurtki, ale siarczysty mróz możliwy jest jedynie w rejonach podgórskich. Niestety wygląda na to, że mieszkańcy wielu rejonów naszego kraju będą musieli się liczyć ze skrobaniem szyb samochodów.

- Temperatura maksymalna od -4°C na południowym wschodzie do 0°C w centrum i 5°C na północnym zachodzie. W rejonach podgórskich od -6°C do -3°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni, jedynie na wschodzie północno-zachodni i północny - informuje IMGW.

Prognoza pogody 13-14 grudnia. Noc z poniedziałku na wtorek

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (13/14.12.2021) w zachodniej połowie kraju i w centrum zachmurzenie będzie całkowite, okresami opady deszczu lub mżawki, lokalnie marznącej powodującej gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady śniegu. - Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -5°C na południowym wschodzie do -1°C w centrum i 3°C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat spadki do -13°C. Wiatr przeważnie słaby, jedynie nad morzem chwilami umiarkowany, zmienny z przewagą południowo-zachodniego - czytamy na stronie Instytutu.

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany