Burza nad gospodarstwem w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 13.09.2021: Burze i wichury atakują. Alarm meteo w Polsce / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 13 września: Burze i wichury zaatakują. Alarm meteo w Polsce

2021-09-13 6:55

Pogoda na dziś (13.09.2021) dla Polski i analiza tego, co nas czeka na początku tygodnia. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmują - burze i wichury znów będą nam się dawać we znaki. Które regiony są najbardziej zagrożone? W niektórych rejonach naszego kraju przydadzą się parasole. Szczegółową prognozę pogody znajdziecie na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 13.09.2021: Burze i wichury atakują. Alarm meteo w Polsce

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 13 września?

Pogoda na dziś (13.09.2021) dla Polski nie przynosi zbyt dobrych wieści. Eksperci IMGW analizujący pogodę na poniedziałek przekazują, że burze i opady deszczu wciąż będą doskwierać mieszkańcom niektórych regionów naszego kraju. Wygląda na to, że początek tygodnia nie będzie spokojny. Gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność? - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm - czytamy w oficjalnym serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Zobacz też: Pogodowy armagedon coraz bliżej! IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 13.09.2021

Sprawdzamy prognozę ostrzeżeń IMGW. Instytut planuje alerty pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego. Chodzi o burze z gradem, które mogą przynieść utrudnienia komunikacyjne. Zagrożeni są m.in. mieszkańcy Rzeszowa. Uwaga - prognozy ostrzeżeń mogą ulec zmianie. Zalecamy regularne śledzenie komunikatów meteo. W naszych lokalnych serwisach będziemy na bieżąco przekazywać informacje o ewentualnych utrudnieniach.

Prognoza pogody. Temperatura 13.09.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 13 września? 

Prognoza pogody na poniedziałek (13.09.2021) zakłada przyjemne temperatury. W niektórych rejonach Polski będziemy mogli odczuć końcówkę lata. Warto zwrócić uwagę na porywisty wiatr, który może nam doskwierać przede wszystkim w czasie burz.

- Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C na północy do 23°C na południu i 24°C na Opolszczyźnie, w rejonach podgórskich Karpat od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - informują eksperci IMGW.

Burze są możliwe także w nocy z poniedziałku na wtorek. Gdzieniegdzie wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. Do kierowców apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniego poziomu koncentracji. 

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem