Pogoda na dziś. Będzie ochłodzenie! Możliwe deszcze i burze. Prognoza IMGW [28.08.2021]

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda na dziś. Będzie ochłodzenie! Możliwe deszcze i burze. Prognoza IMGW [28.08.2021]

Pogoda na dziś. Będzie ochłodzenie! Możliwe deszcze i burze. Prognoza IMGW [28.08.2021]

2021-08-28 15:48

Synoptycy IMGW-PIB ostrzegają, że przed nami dość pochmurny i chłodny wieczór. W sobotę, 28 sierpnia, termometry nie pokażą więcej niż 20 st. C. Może też przelotnie padać - szczególnie na południowym pograniczu oraz na północnym wschodzie kraju. Lokalnie możliwe są burze. W nocy pogoda będzie podobna, tylko będzie chłodniej.

"Dziś (28 sierpnia) po południu i wieczorem zachmurzenie będzie umiarkowane, ale okresami też duże z przelotnymi opadami deszczu" – powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB. Jak dodała, najwięcej deszczu będzie na południowym pograniczu, a także na północnym wschodzie kraju. Lokalnie mogą wystąpić również burze. "Będą to burze bez gwałtownych zjawisk" – wyjaśniła synoptyk. Podczas burz może spaść deszcz do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna wahać się będzie od 17 do 20 st. C. Chłodniej będzie w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie, od 15 do 17 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby. Tylko w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy pogoda będzie bardzo podobna. "W nocy dalszy ciąg pogody z przelotnym deszczem" – mówiła synoptyk. Przelotne opady deszczu mogą się pojawić głównie na krańcach północnych i na południowym wschodzie kraju. Zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Gdzieniegdzie wystąpią również mgły ograniczające widzialność do 200 m. Mgły mogą utrzymać się także rano. Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 9 do 12 st. C., w kotlinach sudeckich około 7 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny, na południowym wschodzie nad ranem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.(PAP)

Sonda
Boisz się burzy?
Policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany