Pogoda długoterminowa dla Polski. Gwałtowne burze i rzęsiste opady to nie wszystko! [Prognoza]

i

Autor: Olichel/cc0/Pixabay.com W ciągu najbliższych dni sierpnia nie zabraknie wysokich temperatur, ale też burz, ale później pogoda się załamie

Pogoda w Polsce

Pogoda na koniec wakacji. Gwałtowne burze i rzęsiste opady to nie wszystko! [Prognoza]

2022-08-18 12:10

W ciągu najbliższych dni sierpnia nie zabraknie wysokich temperatur, ale też burz. Zgodnie z prognozą w Polsce jeszcze do soboty utrzymają się upały, zwłaszcza na zachodzie kraju, gdzie termometry mogą pokazać grubo powyżej 30 stopni, co jak na tę porę roku nie jest częstą sytuacją. Pogody na koniec wakacji przyniesie również krótkotrwałe ochłodzenie.

Pogoda na koniec wakacji. Gwałtowne burze i rzęsiste opady to nie wszystko!

Prognozę pogody na koniec wakacji dla Polski można podzielić na dwa okresy. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, jeszcze do soboty, 20 sierpnia, w naszym kraju możemy się cieszyć z upałów, a na zachodzie termometry mogą pokazać nawet 35 stopni. W tym czasie w całej Polsce mogą się też pojawić burze, które lokalnie mogę przybrać gwałtowny charakter. Po 20 sierpnia zwrotnikowe powietrze zostanie wyparte przez polarnomorskie, przez co temperatury poszybują w dół, do poziomu dwudziestu kilku stopni. Front atmosferyczny, który dotrze do naszego kraju wraz z chłodniejszym powietrzem, przyniesie opady deszczu i przelotnego deszczu, ale w ostatnich dniach sierpnia temperatura znowu się podniesie, plasując się w przedziale, w zależności od regionu, od 25 do 30 kresek. W tym okresie nad Polską znowu będzie więcej słońca, a wysokie temperatury odczujemy także w nocy, kiedy można się spodziewać powyżej 15 stopni.

Czytaj też: Ostre upały atakują, a to dopiero początek! Prognoza eksperta IMGW nie zostawia złudzeń

Eska Summer City Łódź! Orientarium

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają