Szarańcza w Mariupolu

i

Autor: Shutterstock Szarańcza w Mariupolu

Plaga szarańczy pustoszy Rosję. „Sama natura mści się za Mariupol”

2022-07-13 18:56

Szarańcza zaatakowała uprawy na południowym-zachodzie Rosji, w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Azowskim. - Sama natura mści się za Mariupol - skomentował Petro Andriuszczenko, doradca lojalnego wobec władz w Kijowie mera Mariupola, na Telegramie.

Plaga szarańczy pojawiła się w Kraju Krasnodarskim na południowym-zachodzie Rosji, nad morzem Azowskim. Jak podały lokalne media, żarłoczne owady masakrują uprawy zwłaszcza w rejonie Primorsko-Achtarskim. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet przerażające nagrania pokazujące, jak szarańcza pustoszy okoliczne pola.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda długoterminowa na sierpień i wrzesień 2022. Co z wakacjami?!

Sprawę skomentował Petro Andriuszczenko, doradca lojalnego wobec władz w Kijowie mera Mariupola. Opublikował w mediach społecznościowych nagranie z szarańczą i zamieścił wymowny wpis:

Ukraińska szarańcza bojowa zaatakowała Primorsko-Achtarsk. Miasto, z którego lotniska codziennie startują samoloty przelatujące nad regionem Doniecka. To stąd samoloty zrzuciły bomby na nasz Teatr Dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez szarańczę ukraińską. Po prostu napływ, z którym nic nie mogą zrobić. Sama natura mści się za Mariupol.

25 lat od Powodzi Tysiąclecia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Jak informują lokalne media, owady zaatakowały uprawy na powierzchni ok. 2,5 tys. ha. Walka z nimi jest utrudniona m.in. przez panującą suszę i wysychanie rzek, co powoduje, że larwy szarańczy wykluwają się nierównomiernie.

Plaga much pod Wrocławiem
Sonda
Czy boisz się owadów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany