Ostatnia fala upałów w tym roku. Żar poleje się z nieba. Wiemy, ile będzie stopni

i

Autor: Bru-nO/cc0/Pixabay.com Zgodnie z najnowszymi prognozami pogody w tym tygodniu, 22-28 sierpnia, Polskę nawiedzi ostatnia w tym roku fala upałów

Będzie gorąco

Ostatnia fala upałów w tym roku. Żar poleje się z nieba. Wiemy, ile będzie stopni

2022-08-25 10:36

Zgodnie z najnowszymi prognozami pogody w tym tygodniu, 22-28 sierpnia, Polskę nawiedzi ostatnia w tym roku fala upałów. O ile w ostatnich dniach można było się przyzwyczaić do wysokich temperatur, to na przeszkodzie w delektowaniu się nimi stawały przechodzące przez nasz kraj burze i opady. Tym razem słońca będzie znacznie więcej, więc słupki rtęci również pójdą w górę.

Ostatnia fala upałów w tym roku. Żar poleje się z nieba. Wiemy, ile będzie stopni

Upały i dużo słońca - to prognoza pogody na końcówkę tygodnia, 22-28 sierpnia. Jak informuje TwojaPogoda.pl, będzie jeszcze goręcej niż w ostatnich dniach, a wysokie temperatury dotrą również na zachód Polski, gdzie w ostatnim czasie było chłodniej niż w innych regionach kraju. Można się tam spodziewać, do soboty, 27 sierpnia, włącznie, 29-31 stopni, choć nad tym terenem nadal będą przechodzić burze. Jeszcze goręcej, 30-33 kreski, będzie na wschodzie Polski, a lokalnie, z uwagi na znaczną ilość słońca, można się nawet spodziewać 34-35 stopni - tutaj upały potrwają o dzień dłużej, bo do niedzielnego popołudnia, 28 sierpnia. Od poniedziałku, 29 sierpnia, już w całej Polsce zrobi się chłodniej, a to, zgodnie z prognozami, oznacza koniec upałów w tym roku, choć mogą się jeszcze pojawić dni, gdy zrobi się bardzo ciepło.

Czytaj też: Żar będzie lał się z nieba, a do tego burze z gradem i jeszcze to! [Prognoza IMGW na 25.08.2022]

Widok z bydgoskiego Słonecznika

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?