Prognoza pogody: najpierw ogromny skok temperatur, później załamanie pogody!

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Prognoza pogody: najpierw ogromny skok temperatur, później załamanie pogody!

Ogromny skok temperatur, a potem załamanie pogody! Gwałtowne burze zaatakują

2022-05-10 11:25

Prognoza pogody dla Polski: przed nami pierwszy upał zakończony burzami z gradem. Do Europy właśnie napływają masy gorącego powietrza, które rozleją się także nad Polską. We wtorek i środę słupki rtęci w naszych termometrach mogą wystrzelić w rekordowe w tym roku okolice. Ale już od czwartku przyjdzie załamanie pogody, przed czym zdążył ostrzec IMGW. Sprawdź najnowszą prognozę pogody dla Polski.

Prognoza pogody: Idzie upał! Za nim burze z gradem

Nad Europą formułuje się właśnie układ ośrodków barycznych. W skrócie, oznacza to, że nad Polską już dzisiaj rozlewa się gorące powietrze, dzięki któremu we wtorek (10.05.22) na zachodzie odnotujemy nawet do 24°C. Portal fanipogody.pl podaje, że wschód kraju będzie nieco chłodniejszy: tam od 16-18°C. A to początek potencjalnego - choć dość krótkiego - upału, którego szczyt odnotujemy w środę (11.05.22). 

Zobacz też: Upał w Polsce?! W prognozach prawie 30 stopni w cieniu! Gdzie będzie najgoręcej?

Środa (11.05.22) i czwartek (12.05.22) zapowiada się gorąco! Upał w Polsce?

W środę - zimniejszy zwykle - wschód kraju zanotuje już 20°C, podczas gdy mieszkańcy zachodnich regionów będą mogli mówić o upale (Dolny Śląsk, Małopolska, Opolszczyzna) - Do trzydziestek będzie już całkiem blisko - czytamy na portalu fanipogody.pl. Jeszcze cieplejszy może być czwartek (12.05.22), gorące powietrze zwrotnikowe będzie wypychane przez front na południowy wschód. Ale IMGW alarmuje przed burzami - te będą efektem głębokiego niżu atlantyckiego i pojawią się na południu i wschodzie Polski. W ostrzeżeniu czytamy o towarzyszącym im gradom (stopień 1). Mogą to być pierwsze w tym roku tak silne burze w ciepłych masach powietrza. Ostrzeżenie przed wiatrem obowiązuje też północ - Gdańsk, Słupsk i Elbląg.

Polecamy: Lato 2022. Pogoda spłata nam figla?! Jasnowidz Jackowski przepowiada przyszłość. Właśnie taka ma być pogoda w lato 2022!

Załamanie pogody. Kiedy Zimna Zośka 2022? Zimni Ogrodnicy

Jeśli załamanie pogody - to i Zimna Zośka i Zimni Ogrodnicy. To zjawiska bardzo charakterystyczne dla środkowej Europy i najczęściej przypadają właśnie na maj. Czym jest zjawisko Zimnych Ogrodników? To moment w pogodzie, kiedy wyż baryczny ustępuje niżowi: wtedy zjawiają się masy zimnego powietrza i nagle temperatura zawrotnie spada.

Więcej o Zimnych Ogrodnikach i Zimnej Zośce: Kiedy zimna Zośka 2022 i zimni ogrodnicy 2022? Przymrozki mogą zniszczyć rośliny. Sprawdź jaka będzie pogoda od 12.05.2022

Ambasador Rosji obrzucony czerwoną farbą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany