Niepokojące ostrzeżenie IMGW! Mieszkańcy tego regionu są zagrożeni

i

Autor: diego_torres/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Niepokojące ostrzeżenie IMGW! Mieszkańcy tego regionu są zagrożeni

2022-04-24 15:36

Mieszkańcom Dolnego Śląska zagrażają gwałtowne wezbrania rzek w dorzeczu Odry! Z tego powodu IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla zlewni Nysy Łużyckiej, Nysy Kłodzkiej, Kwisy Górnej i rzeki Bóbr, które obowiązuje od niedzieli (24 kwietnia) do poniedziałku (25 kwietnia) godz. 9.00. Najnowsza prognoza IMGW przsewiduje również nocne opady deszczu oraz porywisty wiatr w Sudetach.

Niepokojące ostrzeżenie IMGW! Mieszkańcy tego regionu są zagrożeni

IMGW ostrzega przed możliwymi wezbrania rzek w województwie dolnośląskimPierwszy stopień alertu został wprowadzony dzisiaj (24 kwietnia) godz. 15.00 i będzie obowiązywał do jutrzejszego poranka (25 kwietnia) godz. 9.00. Ostrzeżenie hydrologiczne zostało wydane dla zlewni Nysy Łużyckiej, Nysy Kłodzkiej, Kwisy Górnej i rzeki Bóbr. Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że stan wody na rzekach układa się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym przewidywany jest znaczący wzrost stanu wody z możliwością lokalnego, krótkotrwałego osiągnięcia albo przekroczenia stanów ostrzegawczych lub alarmowych.

Dodatkowo najnowsza prognoza IMGW przewiduje, że dzisiejszej nocy w pasie rozciągającym się od Dolnego Śląska po Podlasie wystąpią opady deszczu do 10 mm. Będzie im towarzyszył porywisty wiatr, wiejący na zachodnim wybrzeżu oraz w Sudetach z prędkością do 60 km/h, a w Karpatach nawet do 80 km/h.

PRZECZYTAJ: Burze i porywisty wiatr i jeszcze to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 24 kwietnia 2022]

W nocy pochmurno i opady deszczu, możliwe burze. Od Dolnego Śląska po Podlasie opady do około 10 mm. Lokalnie gęsta mgła. Temp. min od 2°C do 7°C. Wiatr miejscami porywisty, na zachodnim wybrzeżu początkowo w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 60 km/h, w Karpatach do 80km/h - brzmi najnowsza prognoza IMGW.

ZOBACZ: Upały w Polsce w końcówce kwietnia?! Historia zna takie przypadki

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Tajemnicze zabójstwo w Kudowie Zdrój