Niemożliwe stało się możliwe. Stanął na wzgórzu pod Bełchatowem i zobaczył... Tatry! Niesamowite zdjęcie

i

Autor: PhotoMIX-Company/cc0/Pixabay.com Pawłowi Kłakowi udało się sfotografować Tatry z odległości 230 km, tj. z Góry Kamieńskiej pod Bełchatowem, zdj. ilustracyjne

Niemożliwe stało się możliwe. Stanął na górze pod Bełchatowem i zobaczył... Tatry! Niesamowite zdjęcie

2023-01-02 15:45

Pawłowi Kłakowi udało się sfotografować Tatry z odległości 230 km, tj. z Góry Kamieńskiej pod Bełchatowem. Jak to możliwe? Mężczyzna wykorzystał fakt, że przez kilka dni nad Polską dominowało wyjątkowo przejrzyste powietrze, które zapewniały porywiste wiatry, oczyszczając dolną część atmosfery z różnego rodzaju pyłów. Efekty pogody przyszły od razu.

Tatry sfotografowane z odległości 230 km. Autor zdjęcia stanął na Górze Kamieńskiej pod Bełchatowem

Tatry widoczne z odległości 230 km - uchwycił je Paweł Kłak z portalu DalekieWidoki,pl, który sfotografował masyw, stojąc na Górze Kamieńskiej pod Bełchatowem. Zdjęcie zostało wykonane w niedzielę, 1 stycznia. - Jest to miejsce najdalej położone na północ z którego wykonano zdjęcie Karpat. Jest to pierwsza w historii udokumentowana obserwacja Tatr z Niziny Mazowieckiej - pochwalił się autor fotki na profilu facebookowym. Na zdjęciu zrobionym na Górze Kamieńskiej widać:

  • Łomnicę;
  • Durny Szczyt;
  • Lodowy Szczyt.

Silne wiatry pomogły w zobaczeniu Tatr

Jak informuje serwis TwojaPogoda.pl, uchwycenie Tatr na fotografii z tak dalekiej odległości było możliwe dzięki odpowiedniej pogodzie. W ostatnich kilku dniach przez Polskę przechodziły (i nadal przechodzą) porywiste wiatry. To one oczyściły dolną część atmosfery z różnego rodzaju pyłów, dzięki czemu znacznie poprawiła się widoczność pozioma. Oprócz tego autor zdjęcia musiał liczyć na swoje umiejętności.

- Wiejący tego dnia wiatr kołysał gałęziami drzew i zasłaniał widok na odległy horyzont. Z powodu wiatru i wspomnianych przeszkód zdjęcia nie wyszły do końca ostre, ale to co najważniejsze jest na nich widoczne. Paweł zdjęcie wykonał aparatem fotograficznym Canon 1100D z obiektywem Sigma 150-500 mm - informuje TwojaPogoda.pl.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?
"Stary rzeźnik" w szczecińskich Podjuchach jednocześnie zachwyca i przeraża