Niedziela bez opadów. Synoptyk IMGW zapowiada pogorszenie pogody

i

Autor: Pixabay Niedziela bez opadów. Synoptyk IMGW zapowiada pogorszenie pogody

Niedziela bez opadów. Synoptyk IMGW zapowiada pogorszenie pogody

2022-02-12 21:23

Niedziela w całym kraju będzie bez opadów, z dodatnimi temperaturami - prognozuje synoptyk IMGW Lilianna Drożdżyńska. Jej zdaniem od poniedziałku spodziewane jest pogorszenie pogody. We wtorek od zachodu do Polski napłynie strefa opadów.

Według prognozy pogody na niedzielę przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, do końca dnia Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Karpatami. Od zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. - Niedziela w całym kraju nadal bez opadów. Na południu będzie bezchmurnie lub z zachmurzeniem małym. Na pozostałym obszarze umiarkowane, tylko na Wybrzeżu miejscami duże - powiedziała PAP Drożdżyńska.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę

Dodała, że temperatura maksymalna w ciągu dnia od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około zera. Na przeważającym obszarze kraju wiatr będzie umiarkowany, miejscami porywisty. Nad morzem i w rejonach podgórskich do 55km/h, w górach do 75km/h. W poniedziałek wiatr stanie się porywisty, a od wtorku przez kolejne kilka dni Polska znajdzie się pod wpływem strefy opadów, która nadejdzie do kraju od zachodu - wskazała synoptyk. Czytaj też: To już przedwiośnie? Ekspert IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń. Nawet -14 stopni!

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają