Pogoda

i

Autor: Shutterstock Pogoda

Pogoda zniechęca

Nawet -5 stopni w ciągu dnia i marznące opady to nie wszystko! Złowieszcza prognoza na weekend

2023-01-27 12:10

Pogoda na weekend (27-29 stycznia 2023 r.) dla Polski, przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Marznące opady, ślizgawica na drogach i chodnikach, a gdzieniegdzie całodobowy, konkretny mróz - taki klimat będzie z nami w najbliższych dniach. Szczegóły na se.pl.

Już prognoza pogody na piątek (27 stycznia 2023 r.) nie wyglądała zbyt optymistycznie. - Miejscami słabe opady śniegu, w północnej połowie kraju także deszczu ze śniegiem i deszczu. Lokalnie, zwłaszcza początkowo możliwe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Uwaga, ślisko! - alarmowali synoptycy IMGW. Dodatkowo, kierowcom i pieszym życie utrudniają utrzymujące się miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Niestety w kolejnych dniach sytuacja pogodowa w Polsce nie ulegnie poprawie.

Pogoda na weekend. Prognoza na sobotę, 28 stycznia

Prognoza pogody w Polsce

Noc z piątku na sobotę (28/29 stycznia) przyniesie konkretne mrozy. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od -5 stopni Celsjusza do -1°C. Jeszcze chłodniej w dolinach karpackich - tam spadek temperatury lokalnie do -8 stopni. Względnie najspokojniejszym fragmentem weekendu będzie sobota. W ciągu dnia zima da znać o sobie, ale nie w takim stopniu jak na początku trzeciej dekady stycznia.

- Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy kraju oraz w rejonach podgórskich i w górach. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C na Suwalszczyźnie do 3°C na północnym zachodzie i 4°C nad morzem, w dolinach górskich od –5°C do –2°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na Podkarpaciu umiarkowany północno-wschodni - podaje IMGW.

Pogoda na niedzielę. Taka jest prognoza na 29 stycznia 2023 r.

Ostatni dzień bieżącego tygodnia przyniesie bardzo nieprzyjemną pogodę. Synoptycy ostrzegają przed bardzo trudnymi warunkami, które zagrażają nie tylko kierowcom. Gdzieniegdzie silny wiatr (nad morzem nawet do 65 km/h) obniży i tak już niskie temperatury odczuwalne.

- Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, nad morzem i na Pomorzu także deszczu ze śniegiem i przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura od –2°C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 3°C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem, w dolinach górskich od –5°C do –2°C - wyjaśniają synoptycy Instytutu.

W najbliższych godzinach polecamy śledzenie lokalnych ostrzeżeń IMGW i zachowanie szczególnej ostrożności. Upewnijmy się, czy starsze osoby nie będą potrzebować naszej pomocy. Prognozy na początek przyszłego tygodnia przekażemy niebawem w serwisie pogodowym se.pl.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Atak zimy w Małopolsce. Śnieg nie przestaje padać

Nie lubisz poranków? Są na to proste sposoby!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.